Prezydent Trump odrzuca głosowanie korespondencyjne, bo umożliwia oszustwa wyborcze

Prezydent Trump odrzuca głosowanie korespondencyjne, bo umożliwia oszustwa wyborcze

Prezydent Trump w piątek powiedział, że jest przekonany, iż koronawirus nie opóźni wyborów parlamentarnych w listopadzie, ale odrzucił pomysł przygotowania amerykańskich stanów do głosowania korespondencyjnego.

Prezydent, wypowiadając się podczas codziennej odprawy w Białym Domu na temat pandemii, wyjaśnił, że nie popiera korzystania z głosowania pocztą elektroniczną jako zabezpieczenia w przypadku, gdyby wybuch epidemii powstrzymał ludzi przed wyborami.

„Nie, ponieważ uważam, że wiele osób oszukuje w głosowaniu korespondencyjnym”, powiedział Trump, który wysunął oskarżenia o oszustwa wyborcze, które, jak twierdzi, uniemożliwiły mu wygraną w głosowaniu powszechnym w 2016 roku. (wygrał w głosowaniu elektorów). „Myślę, że ludzie powinni głosować za pomocą dokumentu tożsamości , identyfikatora wyborcy. Myślę, że identyfikator wyborcy jest bardzo ważny, a powodem, dla którego nie chcą identyfikatora wyborcy, jest to, że zamierzają oszukiwać ” - dodał Trump. 

„Nie powinno być głosowania korespondencyjnego” - kontynuował amerykański prezydent. „Powinieneś udać się do punktu wyborczego i z dumą się pokazać. Nie wysyłasz głosu pocztą, który ludzie mogą podebrać - mogą się zdarzyć różnego rodzaju złe rzeczy… do czasu, gdy list dotrze do komisji wyborczej a Twój głos zostanie policzony”.

Marszałek Nancy Pelosi (D-Calif.) i inni amerykańscy parlamentarzyści twierdzą, że głosowanie korespondencyjne może być konieczne w przypadku, gdy wirus będzie nadal się rozprzestrzeniał i uniemożliwi pracownikom komisji i wyborcom przeprowadzenie głosowania w listopadzie.

Trump i inni republikanie odrzucają pomysł powszechnego głosowania za pośrednictwem poczty, niektórzy twierdzili, że zaszkodziłoby to perspektywom wyborczym ich kandydatów .

Prezydent w piątek powiedział, że wybory przebiegną zgodnie z planem 3 listopada, mimo że wiele stanów przełożyło swoje prawybory (primaries).

 

Ostatnio edytowane sobota, 04 kwiecień 2020 12:43
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie