Premier Indii wzywa Hindusów, aby w niedzielę przez 9 minut walczyli światłem z koronawirusem

Premier Indii wzywa Hindusów, aby w niedzielę przez 9 minut walczyli światłem z koronawirusem
Premier Indii Narendra Modi wezwał mieszkańców tego liczącego 1,3 mld kraju, aby w najbliższą niedzielę 5 kwietnia o godz. 21 zapalili świece, gliniane lampy i latarki w telefonach komórkowych. Ma to według premiera Indii rozwiać "ciemność i niepewność" w czasach kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.
 
W czwartek potwierdzono, że liczba zachorowań na koronawirusa w Indiach przekroczyła 2000, a 53 osoby zmarły, choć eksperci twierdzą, że dane te są znacznie zaniżone z uwagi na niewielka ilość wykonywanych testów. 
 
Indie są zamknięte od 25 marca, pozostawiając miliony migrujących pracowników bez pracy i skłaniając setki tysięcy osób do próby powrotu do swoich rodzinnych wiosek, często na piechotę.
 
Przyjaciele, pośród ciemności rozprzestrzeniającej się pandemii, musimy nieustannie dążyć do światła i nadziei" - powiedział premier Modi w piątkowym przemówieniu do narodu. Musimy pokonać głębokie ciemności kryzysu, rozprzestrzeniając chwałę światła na wszystkie strony świata - dodał.
 
Indyjski premier przekonywał, że w ten sposób naród "pokaże koronawirusowi, że walczy z nim siłą światła".
 
Wyłączcie wszystkie światła w domu. Zapalcie na 9 minut świecę lub latarkę w telefonie i stańcie u drzwi waszych domów. Kiedy wszyscy to zrobimy, możemy pokazać siłę światła - mówił. Musimy zdać sobie sprawę, że nie jesteśmy sami - dodał Modi i nalegał, aby ludzie nie zbierali się w tym celu poza swoimi domami.
 
Premier Modi jest przekonany, że to wydarzenie pokaże jedność mieszkańców Indii. Dodał, że musimy rzucić światło na tych, którzy są najbardziej dotknięci pandemią koronawirusa.
 
Musimy iść w kierunku światła. Musimy zabrać tych, którzy są najbardziej dotknięci pandemią - tych, którzy mają mniej środków - w kierunku nadziei. Musimy przejść obok ciemności i niepewności, i iść w kierunku światła. Musimy rozprzestrzeniać światło wszędzie - powiedział. (Tom)
 
Ostatnio edytowane piątek, 03 kwiecień 2020 07:55
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie