Dramatyczne sceny w Ekwadorze. Setki ofiar koronawirusa w domach i na ulicach

Dramatyczne sceny w Ekwadorze. Setki ofiar koronawirusa w domach i na ulicach
Oficjalnie w Ekwadorze zakażonych koronawirusem jest 2748 osób. Zmarły 93 osoby. Tymczasem lokalne media opisują tragedię 2,5 milionowego miasta Guayaquil, w którym nikt nie odbiera ciał masowo umierających ludzi. Dochodzi do dantejskich scen, w których nocą na ulicach rodziny palą zwłoki.
 
Ekwador jest jednym z państw Ameryki Południowej, w którym zakażenia koronawirusem gwałtownie rosną, ale i tak władze tego kraju ukrywają faktyczną skalę tragedii. Najbardziej dotknięte pandemią jest położone na zachodnim wybrzeżu miasto Guayaquil, gdzie ciała ofiar COVID-19 leżą owinięte w folie na ulicach i chodnikach. 
 
Dowody na to przedstawił boliwijski dziennikarz Fernendo Eid. W swoim wpisie na Twitterze zamieścił wstrząsający film.
https://twitter.com/fernandoeidok/status/1245194761847406593?s=20
 
Według ekwadorskich mediów ludzi, którzy od kilku dni umierają w swoich domach, nie przyjmują miejscowe kostnice, a władze polecają rodzinom czekać na decyzję. Do 30 marca w Guayaquil, według miejscowych dziennikarzy, było 300 ciał ofiar koronawirusa. 31 marca przybyło ponad 100 kolejnych. Tylko w tym mieście mamy zatem co najmniej 400 ofiar, gdy władze Ekwadoru wykazują w całym kraju zaledwie 93 osoby.
 
W mediach społecznościowych pojawiają się filmy z ekwadorskich szpitali, na których widać dziesiątki ciał zapakowanych w worki, które leżą na korytarzach.
https://twitter.com/ChalecosAmarill/status/1244976916278448140?s=20
 
Dziennikarze dokumentują dramatyczne sceny, które rozgrywają się w mieście nocą. Zdesperowane rodziny palą ciała swoich zmarłych na ulicach. Ekwadorska policja temu zaprzecza i oficjalnie twierdzi, że to, co widać na filmach jest "paleniem opon".
 
Burmistrz Guayaquil Cynthia Viteri, w wystąpieniu telewizyjnym, poinformowała wczoraj, że do miasta przybyła pierwsza z czterech chłodni, co jej zdaniem powinno pomóc w rozwiązaniu problemu ciał zmarłych, którzy znajdują się na ulicach oraz w domach.
 
Sytuacja w Ekwadorze jest przerażająca. Jedna z Internautek w swoim wpisie zaapelowała: Powiedzcie światu, że Lenin Moreno, prezydent Ekwadoru, porzucił swój lud w czasie pandemii koronawirusa.
https://twitter.com/Nelly_Salazar_/status/1245512790921474049?s=20
(Tom)
Ostatnio edytowane czwartek, 02 kwiecień 2020 01:38
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie