Koncern tytoniowy przekonuje, że ma szczepionkę na koronawirusa

Koncern tytoniowy przekonuje, że ma szczepionkę na koronawirusa

Koncern British American Tobacco podał w środe w komunikacie, że jego amerykańska spółka zależna, która zajmuje się biotechnologią, pracuje nad potencjalną szczepionką przeciwko koronawirusowi. Koncern znany z produkcji takich papierosów jak Lucky Strike, Dunhill, Rothmans i Benson & Hedges, zapowiada, że szczepionka będzie gotowa już w czerwcu. 

British American Tobacco zapowiedział, że firma Kentucky BioProcessing, zależna od BAT's Reynolds American Inc., do czerwca może wyprodukować od 1 do 3 milionów dawek szczepionki przy użyciu substancji pozyskiwanych z liści tytoniu.
 
Szczepionka, która jest poddawana testom przedklinicznym, wykorzystuje sklonowaną część sekwencji genetycznej wirusa do wytwarzania antygenów - substancji, które wywołują odpowiedź immunologiczną w organizmie - informuje British American Tobacco. Antygeny są ekstrahowane, oczyszczane, a następnie wprowadzane do organizmu w celu zwalczania wirusa.
 
Wierzymy, że dokonaliśmy znaczącego przełomu dzięki naszej platformie technologicznej dla zakładów tytoniowych i jesteśmy gotowi do współpracy z rządami i wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby pomóc wygrać wojnę z COVID-19 - powiedział w cytowany w komunikacie David O'Reilly, dyrektor ds. badań naukowych BAT i dodał, że British American Tobacco współpracuje z amerykańskim Urzędem ds. Żywności i Leków oraz z brytyjskimi władzami ds. zdrowia nad jak najszybszym rozpoczęciem badań klinicznych. (Tom)
Ostatnio edytowane środa, 01 kwiecień 2020 13:31
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie