Koronawirus. Władze Nepalu "zamykają" Mount Everest

Koronawirus. Władze Nepalu "zamykają" Mount Everest
Rząd Nepalu ogłosił w piątek, że zawiesza pozwolenia na wspinaczkę na Mount Everest i wszystkie inne szczyty w kraju z powodu obaw związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
 
Decyzja ta skutecznie zamyka najwyższą górę świata przed alpinistami, ponieważ Chiny zamknęły już dostęp do Everestu ze swojej strony z powodu podobnych obaw.

Oznacza to zamknięcie popularnego, wiosennego sezonu wspinaczkowego w całym Nepalu. 
 
Rząd Nepalu zapowiedział również, że anuluje wszystkie wizy "w momencie przyjazdu turystów a ci, którzy przyjadą po sobocie, będą podlegali 14-dniowej kwarantannie". Turyści nie będą już mogli wjeżdżać przez granice lądowe i muszą podróżować przez jedyne międzynarodowe lotnisko, które znajduje się w stolicy, Kathmandu.
 
Nepal posiada osiem najwyższych szczytów na świecie, a obsługa wypraw stanowi istotne źródło dochodów dla rządu i tysięcy pracowników.

Jak dotąd w Nepalu wystąpił jeden potwierdzony przypadek wirusa. Nepalski student, który wrócił do domu na wakacje z Chin, już wyzdrowiał.
Wszystkie szkoły oraz uczelnie w tym kraju mają zakończyć rok do przyszłego tygodnia. Obywatelom natomiast zalecono trzymanie się z dala od wszelkich zgromadzeń i unikanie podróży.
Ostatnio edytowane piątek, 13 marzec 2020 12:39
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie