Koronawirus. W Japonii zabrakło "polskiej wódki z wysoką zawartością alkoholu"

Koronawirus. W Japonii zabrakło "polskiej wódki z wysoką zawartością alkoholu"

W Japonii zabrakło "polskiej wódki z wysoką zawartością alkoholu, która była wykorzystywana jako środek dezynfekujący w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa  - poinformowała japońska agencja informacyjna Jiji Press a za nią niektóre media, w tym między innymi serwis The Japan News.

Ci, którzy zastanawiają się o jaką to wódkę chodzi, będą zaskoczeni. Otóż japońska agencja informuje, że tym tak poszukiwanym polskim specjałem jest wódka o nazwie "Spirytus Rektyfikowany", którym jak się wydaje w dobie epidemii koronawirusa, Japończycy myli ręce oraz używali go do dezynfekcji.

Jak informuje Jiji Press, tokijska firma Million Trading Co., która importuje zagraniczne alkohole, w tym "polską wódkę, o zawartości alkoholu 96%, uważaną za najsilniejszy napój alkoholowy na świecie", przekonuje, że nasz rodzimy spirytus w Kraju Kwitnącej Wiśni jest "używany głównie do koktajli owocowych i często podawany w barach".

W ciągu ostatnich tygodni dostawy Spirytusu Rektyfikowanego do Japonii gwałtownie wzrosły, osiągając poziom ponad dwukrotnie wyższy niż w normalnych latach. Jednak mimo tego i tak polskiego specjału zabrakło na rynku.

Poniżej fragment depeszy Jiji Press poświęconej polskiej "wódce" czyli spirytusowi, zamieszczony na łamach serwisu The Japan News

 

Ostatnio edytowane poniedziałek, 02 marzec 2020 10:36
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie