Korea Północna znalazła sposób na koronawirusa. Kwarantanna dla wszystkich dyplomatów

Korea Północna znalazła sposób na koronawirusa. Kwarantanna dla wszystkich dyplomatów

Epidemia koronawirusa COVID-19 rozpoczęła się w sąsiednich Chinach. Oficjalnie zarażonych jest tam ponad 77.000 osób, z czego ponad 2.500 zmarło. Inny sąsiad Korea Południowa odnotował 833 przypadki i 8 ofiar. Za to Korea Północna nie zgłosiła do tej pory żadnego przypadku. Ale prewencyjnie walczy. Poddała kwarantannie 380 obcokrajowców.

Oficjalnie w Korei Północnej wszyscy zdrowi. Ale ta sytuacja otworzyła przed miejscowym reżimem całkiem nowe możliwości. Władze w Pjongjangu wpadły na "genialny" pomysł jak "walczyć z obcą zarazą". 

Korea Północna poddała kwarantannie 380 obcokrajowców, próbując powstrzymać wybuch epidemii koronawirusa - informuje BBC News i powołując się na północnokoreańskie media państwowe, dodaje, że objęci kwarantanną cudzoziemcy "to w większości dyplomaci pracujący w stolicy Pjongjangu". W ciągu ostatnich 30 dni kwarantannie poddano już około 200 cudzoziemców. Dla nich teoretycznie się skończyła, ale reżim uznał, że przejdą ją jeszcze raz i dorzucił do tego 160 kolejnych obcokrajowców.

Kilkanaście dni temu władze odwołały uroczystą defiladę z okazji rocznicy powstania Koreańskiej Armii Ludowej. Teraz odwołano doroczny maraton w Pjongjangu. Specjalistom trudno uwierzyć, że Korea Północna jest wolna od wirusa COVID-19. Jej granica z Chinami do tej pory była miejscem przez które Koreańczycy z Północy dokonywali przemytu, i przynajmniej w małym zakresie zaspokajali potrzeby, także żywnościowe, przygranicznych miast i wsi.

Jeśli spojrzymy na sytuację w Korei Południowej, gdzie odnotowano ponad 800 zachorowań, a tamtejsza służba zdrowia jest na znacznie wyższym poziomie, to trudno uwierzyć w to, że na Północy nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia koronawirusem.

Ostatnio edytowane poniedziałek, 24 luty 2020 13:15
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie