Covid-19 może zabić 45 milionów ludzi

Covid-19 może zabić 45 milionów ludzi

W Genewie trwa dwudniowe spotkanie Światowej Organizacji Zdrowia z udziałem blisko 400 specjalistów z całego świata. Światowe agencje informują, że koronawirus z Wuhan otrzymał nazwę Covid-19 i że szczepionka może powstać w ciągu 18 miesięcy. Nie donoszą jednak o tym, co podczas tego spotkania powiedział prof. Gabriel Leung, szef komisji zdrowia publicznego w Hongkongu.

Covid-19 może zabić 45 milionów ludzi na całym świecie i zainfekować 60 procent światowej populacji, jeśli nie uda się go powstrzymać - ostrzegał czołowy ekspert podczas spotkania Światowej Organizacji Zdrowia. Stwierdził też, że "wskaźnik zainfekowanych" na poziomie 60-80 procent oznacza, że nawet jeśli wskaźnik śmiertelności wyniesie zaledwie 1 procent, liczba zgonów będzie zastraszająca.
 
Prof. Leung powiedział, że ostatnie przypadki wykrycia infekcji u ludzi, którzy nigdy nie odwiedzili Chin, mogą być "czubkiem góry lodowej". Gabriel Leung jest epidemiologiem i jednym z czołowych światowych ekspertów w dziedzinie chorób koronawirusowych. Odegrał on wiodącą rolę w zwalczaniu epidemii SARS. Po tamtej epidemii prof. Leung pisał w The Lancet, że "niezależne wybuchy epidemii w dużych miastach na całym świecie mogą stać się nieuniknione" z powodu przemieszczania się ludzi, którzy pierwszą fazę choroby przechodzą bezobjawowo.
 
Ostatnio edytowane wtorek, 11 luty 2020 22:50
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie