Były rzecznik pakistańskich talibów uciekł z Pakistanu do Turcji

Były rzecznik pakistańskich talibów uciekł z Pakistanu do Turcji
Były rzecznik pakistańskich talibów (TTP), Ehsanullah Ehsan, twierdzi, że uciekł z aresztu pakistańskich sił bezpieczeństwa wraz z żoną, synem i córką. Ehsan, którego prawdziwe nazwisko brzmi Liaqat Ali, przekazał mediom nagranie, w którym mówi: "Jestem Ehsanullah Ehsan. Jestem byłym rzecznikiem Tehrik-i-Taliban Pakistan i Jamaatul Ahrar. Poddałem się pakistańskim organom bezpieczeństwa w dniu 5 lutego 2017 r. na mocy umowy. Przez trzy lata honorowałem tę umowę, ale władze pakistańskie naruszyły ją i przetrzymywały mnie w więzieniu wraz z moimi dziećmi".
 
Twierdzi, że przez trzy lata w więzieniu doświadczał "trudności" i został zmuszony do stworzenia planu ucieczki z aresztu.
"11 stycznia 2020 roku, z pomocą Boga, udało mi się uciec z aresztu", mówi Ehsan. Dodał, że później wyda szczegółowe oświadczenie, w którym opowie o szczegółach porozumienia, jakie zawarł z pakistańskimi władzami bezpieczeństwa. "Wspomnę też, kto wydał zgodę porozumienie ze mną, jakie były warunki umowy i która prominentna osoba zapewniła mnie, że umowa zostanie wdrożona", dodał.
 
Ehsan w rozmowie z The News poinformował, że w tej chwili przebywa w Turcji wraz z rodziną. Odmówił podania szczegółów ucieczki z Pakistanu.
 
"Nie mogę powiedzieć więcej, ale mogę powiedzieć, że jestem w tej chwili w Turcji razem z żoną, synem i córką. Nie pytaj mnie, jak się tu znalazłem, bo nie mogę ci teraz powiedzieć", powiedział były rzecznik TTP i Jamaatul Ahrar. Oprócz kilku ataków terrorystycznych w różnych częściach Pakistanu, Ehsan przyznał się do zamachu na laureatkę Nagrody Nobla Malalę Yousafzai w Swat i wybitnego pakistańskiego dziennikarza Hamida Mira w Islamabadzie.
 
jn
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie