Epidemia koronawirusa. W Wuhan szpital na 1.000 łóżek powstanie w 9 dni

Epidemia koronawirusa. W Wuhan szpital na 1.000 łóżek powstanie w 9 dni
W związku z epidemią koronawirusa cztery dni temu rozpoczęła się budowa nowego szpitala w Wuhan. Szpital na 1.000 łóżek ma zostać ukończony do końca tygodnia.
 
Budynek powstaje w tempie ekspresowym. Dzisiejsze dane pokazują, że liczba zarażonych na świecie zbliża się do 4.550 osób, liczba ofiar śmiertelnych wirusa w Chinach przekroczyła 100. Niemcy potwierdziły swój pierwszy przypadek koronaawirusa  Bawarii. Jest to czwarty przypadek w Europie po wcześniejszych trzech odnotowanych we Francji. 
 
Szpital w Wuhan, gdzie wybuchła epidemia, ma nosić nazwę Huoshenshan, co oznacza mniej więcej "Ognisty Szpital Górski". Pierwszych pacjentów ma przyjąć już w poniedziałek 3 lutego.
 
W tej chwili w Chinach budowane są cztery nowe szpitale, aby poradzić sobie z epidemią koronawirusa. We wtorek Krajowa Komisja Zdrowia poinformowała, że liczba zgonów spowodowanych koronawirusem wzrosła do 106. Odnotowano też pierwszą śmierć w stolicy Chin Pekinie.
 
Liczba potwierdzonych przypadków w Chinach osiągnęła obecnie poziom 4 515, w porównaniu z 2 835 dzień wcześniej.
 
Chiny zamknęły miasta w całej prowincji, izolując około 50 milionów ludzi w ramach zakrojonych na szeroką skalę działań prewencyjnych. Przedłużono też o trzy dni do niedzieli okres świąt księżycowego Nowego Roku, aby utrzymać ludność w domach i zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.
 
Poniżej materiał filmowy chińskiej stacji CGTN, który prezentuje postępy w budowie.

powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie