Śmierć dyktatorowi! Irańskie służby strzelają do demonstrantów!

Śmierć dyktatorowi! Irańskie służby strzelają do demonstrantów!

W Teheranie drugi dzień trwają protesty przeciwko irańskiemu reżimowi. W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że irańskie służby strzelają do protestujących. Według świadków są pierwsi zabici. Na stacji metra Moein miał zostać zabity młody człowiek, a stacja zamknięta ze znajdującymi się tam prostestującymi.

W centrum irańskiej stolicy w wyniku otwarcia ognia do protestujących jest wielu rannych. Mówi się także o kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Do demonstrantów strzelano także na ul. Azadi, która przylega do stacji metra Moein. Irańskie służby próbują rozpędzić demonstrantów używając gazu łzawiącego.

Demonstranci podpalają billboardy z generałem Soleimanim.

Potwierdzenie przez władze Iranu zestrzelenia samolotu pasażerskiego ukraińskich linii UIA ze 176 osobami na pokładzie stało się zapalnikiem do protestów w stolicy Iranu i kilku innych miastach. Kłamią, że naszym wrogiem jest Ameryka, nasi wrogowie są tutaj - skandowali protestujący, którzy zebrali się wczoraj 11 stycznia na ulicach przed uniwersytetem w Teheranie.

Agencje światowe odnotowały, że doszło do starć między protestującymi a siłami bezpieczeństwa. Demonstranci skandują hasła przeciwko najwyższemu przywódcy Iranu, Al Kameneiemu, i przeciwko Gwardii Rewolucyjnej (IRGC). Protesty rozprzestrzeniły się na między innymi na miasta Maszhad i Esfahan, gdzie protestujący skandowali "Śmierć dyktatorowi".

Siły IRGC grożą protestującym, a przedstawiciele irańskich władz określają protesty jako spisek przygotowany przez USA i Izrael.
Ostatnio edytowane poniedziałek, 13 styczeń 2020 22:31
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie