Kolejny atak USA w Iraku!

Kolejny atak USA w Iraku!
Irakijscy urzędnicy twierdzą, że późnym wieczorem w piątek 3 stycznia miał miejsce kolejny atak powietrzny USA na dwa pojazdy przewożące członków wspieranej przez Iran milicji PMF (Popular Mobilization Forces) - podają zgodnie AP, AFP oraz Reuters.
 
Amerykańskie drony miały uderzyć w okolicach miejscowości Taji na północ od Bagdadu. W wyniku ataku zginęło co najmniej pięć osób, a trzy zostały ciężko ranne. 
 
Jednak, jak się wydaje, tym razem nie zginął żaden z przywódców proirańskiej milicji. Co więcej, milicja PMF wydała oświadczenie, w którym twierdzi, że konwój zbombardowany przez USA w okolicy Taji przewoził personel medyczny, a nie liderów.
 
Tymczasem ambasador Iranu przy Organizacji Nardów Zjednoczonych Majid Takht Ravanchi oświadczył, że zabicie Qassema Soleimaniego jest "równoznaczne z prowadzeniem przeciwko nam wojny i reakcją na działanie militarne będzie działanie militarne".
 
Iran zaprzysiągł zemstę za amerykański atak powietrzny 3 stycznia w pobliżu lotniska w Bagdadzie. Natomiast Waszyngton zapowiedział, że w obliczu gwałtownych napięć między Stanami Zjednoczonymi a Iranem wysyła do tego regionu kolejne tysiące żołnierzy.
Ostatnio edytowane sobota, 04 styczeń 2020 01:11
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie