Dwugodzinna strzelanina w New Jersey (USA)

Dwugodzinna strzelanina w New Jersey (USA)

Sześć osób zostało zabitych podczas godzinnej strzelaniny w Jersey City po tym, jak podejrzany mężczyzna i kobieta rozpoczęli dwugodzinną bitwę z policją.

W wyniku wymiany ognia sprawcy zostali zabici.

Fox News informowało, że dwóch nieletnich podejrzanych - jeden mężczyzna i jedna kobieta - zostali zastrzeleni w walce z policją wraz z trzema innymi osobami, które były w restauracji. Trzeci podejrzany, opisany przez źródło jako czarny mężczyzna ubrany na czarno, wciąż jest na wolności (23:00 GMT).

Podejrzewa się, że podejrzani przybyli na miejsce zdarzenia wynajętą furgonetką firmy U-Haul, w której policja znalazła urządzenia, które opisała jako „bomby rurowe”. Władze szukają teraz osoby, która wynajęła pojazd.
Strzelanina wybuchła przed supermarketem koszernym JC tuż po godzinie 12, gdy policjanci donieśli przez radio, że dwóch podejrzanych uzbrojonych w broń długą zabarykadowało się w środku i strzelało do każdego, kto zbliżył się do sklepu.
Strzelanina trwała przez kolejne dwie godziny, na miejsce przybyły jednostki antyterrorystyczne policji lokalnej, federalnej i stanowej

Władze uważają, że zdarzenie miało podłoże kryminalne, nie terrorystyczne.

Ostatnio edytowane wtorek, 10 grudzień 2019 22:16
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie