Liderzy NATO pokpiwają z Trumpa

Liderzy NATO pokpiwają z Trumpa

W Internecie pojawiło się wideo z bankietu odbywającego się z okazji szczytu NATO w Londynie. Na wideo liderzy wolnego świata, ewidentnie szydzą z kontrowersyjnych zachowań Donalda Trumpa. Na filmie występują Borys Johnson (premier Wielkiej Brytanii), Justin Trudeau - premier Kanady i Emmanuel Macron - prezydent Francji.

Materiał filmowy pokazuje liderów podczas uroczystości w pałacu Buckingham która odbyła się we wtorek wieczorem. Johnson pyta Macrona: „To dlatego się spóźniłeś?”. Zanim Trudeau wtrąca się: „Spóźnił się, ponieważ robi 40-minutową konferencję prasową poza szczytem”. Trudeau dodaje: „Och, tak, tak, tak. Ogłosił ..”, zanim przerwał mu Macron, który z ożywieniem rozmawia z grupą. Macron powrócił do rozmowy, ale jego słowa są niesłyszalne na nagraniu.

Nie wymienia się nazwiska Trumpa, ale to żart z prezydenta USA, który jest znany ze swoich długich, chaotycznych konferencji prasowych, które wydłużają się znacznie poza przewidziany w programie czas, tak jak we wtorek kiedy to wszystkie wydarzenia musiały opóźnić się przez to o blisko godzinę.

Na końcu wypowiedzi słychać Trudeau który mówi - "...i wtedy jego urzędnikom szczęki opadły aż do podłogi.."

Podobnie jak podczas zeszłorocznego spotkania NATO, Trump porzucił zaplanowany protokół szczytu i pojawił się w mediach na improwizowanych konferencjach z poszczególnymi liderami.

 

Sam film sugeruje, że przywódcy państw NATO liczą się z USA jako potężnym sojusznikiem ale mają niewysokie mniemanie o ich aktualnym liderze.

Ostatnio edytowane środa, 04 grudzień 2019 10:04
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie