Zdrojewski: Ostrzegałem wyborców, że będziecie się ich wstydzić

Zdrojewski: Ostrzegałem wyborców, że będziecie się ich wstydzić

Lewica, nie dość z tym, to trzy partie SLD, Razem i Wiosna zgodziły się na elastyczną interpretację Konstytucji a także na "poluzowanie" prawa przy zmianach regulaminu sejmowego. By to uzasadnić, dołączyli do chóru populistycznych sloganów o pośpiech w walce o zdrowie i dobrobyt Polaków. W konsekwencji umożliwili PiS-owi zmianę regulaminu sejmowego tak, by możliwe było głosowanie zdalne (on-line). To z kolei zagwarantowało PiS większość sejmową, której w budynku Sejmu nie mieli.

Teraz można było głosować ustawę o "tarczy antykryzysowej", do której PiS wprowadziło poprawkę zmieniającą prawo wyborcze w tym zakresie, iż możliwe jest głosowanie korespondencyjne osób po sześćdziesiątce i osób przebywających na kwarantannie. Tego SLD, Razem i Wiosna nie zdzierżyła, rozumiejąc, że dali się zrobić w konia, i głosowała przeciw tej ustawie. Co ciekawe i kompletnie irracjonalne głosowali przeciwko ustawie, która w swej głównej treści, lepiej czy gorzej, gwarantowała pomoc ekonomiczną pracownikom i przedsiębiorcom.

Ostatecznie PiS praktycznie zapewnił sobie termin wyborów prezydenckich w maju oraz stałą większość parlamentarną bez konieczności obecności w Sejmie. Lewica zaś udowodniła, że nie posiada żadnych zasad a pomoc dla Polaków mniej dla niej znaczy niż partyjna kompromitacja.  

Obecnie przedstawiciele SLD, Razem i Wiosny skarżą się żałośnie, że PiS ich oszukał i nie dotrzymał umowy. Jak się wyznaje w polityce zasadę "wszystko na sprzedaż", to nie ma co lamentować, gdy usiadło się do stołu z lepszym od siebie. Co prawda przyznam, że jestem zdumiony, iż tacy polityczni oszuści i krętacze jak Biedroń i Czarzasty dali się PiS-owi nabrać na taki łódzki numer.

Ostrzegałem lewicowych wyborców, że głosując na SLD, Razem i Wiosnę, będą się wstydzić za swoich przedstawicieli w Sejmie. Nie trzeba było długo czekać. Dodatkowo dziś wiemy i to, powtórzmy za Kochanowskim trochę uaktualniając:

Nową przypowieść Polak sobie kupi,

że Czarzasty , Biedroń i Zandberg

przed szkodą i po szkodzie głupi.

Jacek Zdrojewski

Ostatnio edytowane niedziela, 29 marzec 2020 13:18
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie