Polski arcybiskup o papieżu Franciszku: To heretyk szerzący nieprawdę i grzechy

Polski arcybiskup o papieżu Franciszku: To heretyk szerzący nieprawdę i grzechy
Arcybiskup Jan Lenga, który przed laty kierował diecezją Karaganda w Kazachstanie, a obecnie jest na emeryturze i mieszka w Licheniu, otrzymał nakaz zaprzestania wygłaszania kazań i rozmów z mediami ze względu na częste stwierdzenia, że papież Franciszek jest "heretykiem" szerzącym "nieprawdy i grzechy" oraz "sprowadzającym świat na manowce".
 
Jednak arcybiskup Lenga odrzucił nakaz milczenia, wydany w tym miesiącu przez biskupa Wiesława Meringa z Włocławka, ponieważ nikt w polskim kościele nie ma prawa zabraniać mu się wypowiadać. "Chrystus dał mi przez kościół upoważnienie do głoszenia prawdy, a ja będę to czynił tak długo, jak będę żył" - powiedział emerytowany 69-letni arcybiskup Jan Lenga.
 
Biskup diecezji włocławskiej Wiesław Mering nakazał Lendze zaprzestać głoszenia kazań, odprawiania Mszy świętych oraz występów w mediach. W wywiadzie udzielonym 25 lutego w internetowej telewizji Gloria TV arcybiskup powiedział, że polecenie biskupa Meringa nie będzie miało "żadnego skutku". Dodał, że nie chce "należeć do kościoła prowadzonego przez protestantów, islamistów i Żydów" i uważa, że jego krytycy powinni "tworzyć swój własny kościół, a nie uzurpować sobie prawo do władzy w Kościele katolickim".
 
Arcybiskup Lenga nadal uznaje papieża Benedykta XVI za papieża i w swoich modlitwach a nawet w kanonie Mszy świętej nie wspomina "uzurpatora i heretyka" papieża Franciszka, który w ocenie emerytowanego arcybiskupa szerzy "nieprawdę i grzechy" oraz "sprowadza świat na manowce".
 
Więcej poglądów arcybiskupa Lengi na temat Kościoła katolickiego i papieża Franciszka w wywiadzie, którego udzielił stacji wrealu.tv

Ostatnio edytowane piątek, 28 luty 2020 20:12
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie