Wiceminister zdrowia: W Polsce jest hospitalizowanych 47 osób z podejrzeniem koronawirusa

Wiceminister zdrowia: W Polsce jest hospitalizowanych 47 osób z podejrzeniem koronawirusa

W Polsce z podejrzeniem koronawirusa jest hospitalizowanych 47 osób. Objętych kwarantanną jest 55 osób a nadzorem epidemiologicznym, czyli czynnym nadzorem epidemiologicznym jest objętych 1570 osób. Są to osoby, które w tej chwili zgłaszane są do stacji sanitarnych. Stacje sanitarne na bieżąco monitorują ich stan zdrowia – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podczas posiedzenia Senatu.

Wiceminister zdrowia przyznał, że rzeczywiście 3 tygodnie temu sytuacja była zdecydowana inna niż teraz. Przed kilku dniami pojawiły się ogniska w Europie Zachodniej. Dotyczy to głównie Włoch, a wiecie Państwo, że Włochy są takim miejscem, gdzie Polacy w okresie zimowym bardzo chętnie wyjeżdżają na odpoczynek. I rzeczywiście tych Polaków we Włoszech w tym okresie było bardzo dużo - mówił senatorom wiceminister Kraska.

Przypomniał, że zgodnie z rekomendacją Głównego Inspektoratu Sanitarnego "odradzamy wyjazdy do Włoch". Jeżeli ktoś tam jedzie, to musi ponosić odpowiedzialność własną. W tej chwili, na obecną chwilę takich wyjazdów nie rekomendujemy – stwierdził wiceminister zdrowia.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna i zmienia się właściwie z godziny na godzinę. Obecnie na świecie zarażonych koronawirusem jest ponad 81 tysięcy osób. Zmarło ponad 2.700 zarażonych pacjentów - mówił Kraska i dodał, że w Unii Europejskiej zarażonych jest w tej chwili 381 osób. Są to dość pokaźne dane. Na dzień dzisiejszy, na tę chwilę w Polsce nie mamy potwierdzonego przypadku koronawirusa – oświadczył Kraska.

powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie