Leszek Miller: Polska brunatnieje

Leszek Miller: Polska brunatnieje

Narodowcy, którzy w listopadzie 2017 roku powiesili zdjęcia europosłów na szubienicach na placu Sejmu Śląskiego w Katowicach, nie popełnili przestępstwa – uznała po dwóch latach śledztwa Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Swojego oburzenia na łamach "Gazety Wyborczej" nie kryje jedna z "powieszonych" europosłanka PO Róża Thun. Zapowiedziała już złożenie zażalenia na decyzję prokuratury, która uznała zdarzenie za happening.

Osobom, które rozpowszechniały wizerunek Matki Boskiej z tęczową aureolą, zarzuty zostały postawione bardzo szybko, pomimo że nie miało to nic wspólnego z mową nienawiści czy przemocą – powiedziała europosłanka Platformy.

Swojego oburzenia nie kryje też europoseł SLD, były premier Leszek Miller, który na Twitterze napisał: W 2017 neofaszyści spod znaku ONR powiesili na szubienicach portrety tych europosłów PO, którzy głosowali za potępieniem przez PE łamania praworządności. Dziś prokuratura w Katowicach umorzyła postępowanie w tej sprawie. Polska brunatnieje.

Ciekawe jaka byłaby reakcja prokuratury, gdyby na takich szubienicach zawisły zdjęcia na przykład prezesa Kaczyńskiego, premiera Morawieckiego czy Krystyny Pawłowicz i Marka Suskiego.

Internet nie każe długo czekać, na odpowiedź na tak zadane pytanie.

Oto jak może wyglądać rzeczywistość po dzisiejszej decyzji prokuratury.

https://twitter.com/Diabel_Stockont/status/1199325034147438592?s=20

Ostatnio edytowane środa, 27 listopad 2019 09:25
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie