Prokurator niepotrzebny. Prezes Kaczyński wydał werdykt

Prokurator niepotrzebny. Prezes Kaczyński wydał werdykt

Lewica złożyła dzisiaj do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Były wicepremier a dziś mecenas Roman Giertych uważa, że marszałek przekroczyła swoje uprawnienia i dopuściła się przestępstwa. 

Jeżeli Marszałek Sejmu zarządza reasumpcję głosowania bez wniosku grupy posłów złożonego na piśmie to dopuszcza się przestępstwa z art. 231 kk, gdyż przekracza swoje uprawnienia. Nadto głosowanie ponowne jest nieważne, a dokonany wybór nie ma mocy prawnej - napisał Roman Giertych.

O wydarzeniach ostatniej nocy w Sejmie informowaliśmy w artykule SKANDAL w SEJMIE. Czy sfałszowano głosowanie?

Dzisiaj do sprawy w TVP Info odniósł się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jeżeli chodzi o wniosek o odwołanie. No cóż, oni doskonale wiedzą, jak to się skończy. Jest to taka demonstracja polityczna, próba ciągnięcia tej sprawy. Nie mają programu, żadnych propozycji, wobec tego robią tego rodzaju rzeczy, a jeżeli chodzi o prokuraturę, to nawet najbardziej przenikliwy i jednocześnie gotowy do stawiania zarzutów prokurator tutaj się nie może dopatrzyć żadnego przestępstwa, bo po prostu tutaj nawet cienia jakiegokolwiek przestępstwa nie było. Powtarzam: decyzja pani marszałek była słuszna i była to decyzja to związana z sytuacją na sali, ze skargami posłów i z tym wszystkim, co się wydarzyło. Ja siedząc w tym miejscu, w którym siedziałem, a przedtem na swoim miejscu, takiego rozeznania po prostu nie miałem - mówił Kaczyński.

Znając polski system wymiaru sprawiedliwości sprawa właśnie się zakończyła, zanim się zaczęła. Sam prezes wydał werdykt. A jak już prezes coś postanowi, to bez względu na stan faktyczny, żaden prokurator się nie przeciwstawi 

powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie