Ksiądz Walczak: Kłamcy i oszuści nazwali się „Prawem i Sprawiedliwością”

Ksiądz Walczak: Kłamcy i oszuści nazwali się „Prawem i Sprawiedliwością”

PiS czerpie inspirację i legitymizację dla antydemokratycznych rządów od Kościoła katolickiego w Polsce, od biskupów, którzy w sposób wybiórczy głoszą, dawno już przebrzmiałe, poglądy papieży sprzed kilkuset lat - pisze na Facebooku ksiądz Stanisław Walczak.

W swoim wpisie sprzed kilku dni zatytułowanym "Profanacja bez reakcji" ksiądz Walczak rozprawia się z fałszywą jego zdaniem postawą hierarchii Kościoła wobec polskiej rzeczywistości. 

Tu nie chodzi o domalowanie na kopii obrazu Jasnogórskiego aureoli w postaci tęczy. Nie chodzi też o smarkacza, który schował konsekrowaną hostię do kieszeni. Chociaż w wymienionych przypadkach rozpętała się burza, ba, nabożne tsunami omalże nie spowodowało klęski żywiołowej - pisze ksiądz i dodaje, że istotą dzisiejszych czasów jest "profanacja prawa i praworządności, kłamliwe oszczerstwa wobec sędziów – oto prawdziwe bezczeszczenie świętości! Kłamcy i oszuści nazwali się „Prawem i Sprawiedliwością”".

W przekonaniu księdza polscy biskupi "uwiedli polskich polityków, twierdząc, że demokracja i wolność to są słowa antykatolickie, antykościelne", a tak nie jest na co wskazuje cała katolicka nauka społeczna oraz dorobek Soboru Watykańskiego II.

Żądam od Polskich biskupów, by, reprezentując Kościół Katolicki, robili wszystko, by zwiedzenie przez nich na manowce narodowo-katoliccy politycy ustąpili miejsca ludziom prawym i sprawiedliwym - wzywa ksiądz Stanisław Walczak.

https://www.facebook.com/silesiade/posts/10214997127952708

 

Ostatnio edytowane czwartek, 21 listopad 2019 10:07
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie