Flagi Unii Europejskiej wróciły do polskiego Senatu

Flagi Unii Europejskiej wróciły do polskiego Senatu

Wczoraj Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został marszałkiem Senatu. Dzisiaj do siedziby Senatu wróciły flagi Unii Europejskiej a marszałek zapowiedział, że nie zamieszka w willi po marszałku Karczewskim ale w hotelu sejmowym. A jutro? Jutro zamierza wygłosić orędzie w telewizji publicznej.

Marszałek Borusewicz przez kilka kadencji mieszkał cały czas w domu poselskim i korona mu z głowy nie spadła - powiedział nowy marszałek Senatu. W jego ocenie mieszkanie w willi jest kosztowne i nie wydaje mu się potrzebne. Zamierza jedynie zająć nieco większy pokój w domu poselskim. 

Zmiany zaszły także w siedzibie Senatu. Wróciły bowiem flagi Unii Europejskiej, co natychmiast zauważyli politycy opozycji. 

W Senacie RP wraca normalność. Wróciły już flagi UE - stwierdził poseł KO Sławomir Nitras.

Do Senatu RP wróciły unijne flagi! Czas na powrót do standardów europejskich - napisał z kolei na swoim profilu na Facebooku europoseł Robert Biedroń. 

Na jutro 14 listopada marszałek Senatu planuje orędzie do Narodu. Prof. Tomasz Grodzki ma do tego pełne prawo, a telewizja publiczna musi takie orędzie wyemitować. Przed zdominowaną przez PiS Telewizją Polską nie lada wyzwanie. Do tej pory przekaz wysyłany w świat przez media rządowe był jednolity i spójny. Odzwierciedlał wprost linię propagandową Prawa i Sprawiedliwości. Być może na jutrzejsze orędzie marszałka Grodzkiego, pojutrze odpowiedzią będzie orędzie marszałek Sejmu albo premiera.

 

Ostatnio edytowane środa, 13 listopad 2019 13:46
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie