"Macierewicz mówiący o Konstytucji, to jakby Nergal wykładał Pismo Święte"

"Macierewicz mówiący o Konstytucji, to jakby Nergal wykładał Pismo Święte"

Pan Macierewicz w dobrze znanym stylu dzieli Polaków, zachowuje się jako nowy interpretator konstytucji. Antoni Macierewicz mówiący o Konstytucji, to tak jakby Nergal próbował wykładać Pismo Święte - powiedział poseł Koalicji Obywatelskiej Borys Budka na antenie telewizji TVN24. 

Komentarz Budki odnosił się do wystąpienia inauguracyjnego marszałka seniora, który mówił w nim, że "należy szanować ustawę zasadniczą". Sala zareagowała brawami, a część posłów skandowało "Konstytucja". Jednak zdecydowana większość tego wystąpienia poświęcona była konieczności budowania jednolitego państwa narodowego w oparciu o chrześcijańską naukę społeczną.

W odróżnieniu od Macierewicza przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy było koncyliacyjne. Co prawda komentatorzy uważają, że było to spowodowane nadchodzącymi wyborami prezydenckimi, jednak Andrzej Duda zwracał w wystąpieniu między innymi uwagę na polską różnorodność i w tym kontekście przywoływał groby ofiar wojen, wśród których znajdziemy przedstawicieli różnych wyznań.

Antoni Macierewicz unieważnił przemówienie prezydenta - uważa Borys Budka. Jeśli ktoś mówi, że Polska może być silna, gdy jest jednolita, to nie rozumie współczesnego świata. Nie rozumie, że nasza siła i dzisiaj i w historii leżała w różnorodności - dodał poseł KO.

Ostatnio edytowane wtorek, 12 listopad 2019 13:38
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie