Czy rząd wprowadzi stan klęski żywiołowej?

Jeśli notowania prezydenta Andrzeja Dudy będą spadały, to ten rząd dla utrzymania władzy nie cofnie się przed niczym i może wprowadzić w obecnej sytuacji epidemiologicznej stan nadzwyczajny. Takie słowa padają już nie tylko z ust dziennikarzy i publicystów, ale także z ust polityków. Przyjrzyjmy się zatem prawnym aspektom tego rozwiązania.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Prawdziwa „Piątka Kaczyńskiego” czyli 5 lekcji niegospodarności. Lekcja 1: Shame of Poland

Wydaje się, że przejmując władzę po raz drugi, Kaczyński próbował uniknąć działań, jakie z perspektywy czasu uważał za błędy. Wprawił więc w ruch słynną „pisowską miotłę”, która zmiatając zapamiętale kolejne nazwiska z ministerstw, instytucji, państwowych spółek, agencji czy urzędów obejmowała swoim zasięgiem coraz szersze kręgi. Zmiana, która zgodnie z hasłem PiS miała być „dobra” nierzadko okazywała się tragiczna w skutkach.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Nie chcą Piłsudskiego w Poznaniu

Jarosław Kaczyński obiecuje pomoc w zebraniu 2 milionów złotych na budowę 4,5-metrowego pomnika Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Oznacza to – komentują lokalne media – że pieniądze wyłożą największe państwowe spółki, a tym samym podatnicy. Inicjatywie sprzeciwia się Stowarzyszenie Nasz Poznań wspierane prze Stowarzyszenie Klub im. Romana Dmowskiego oraz Akcję Narodową. Na stronie internetowej petycjeonline.com jest prowadzona ogólnopolska zbiórka podpisów pod hasłem: „Nie dla pomnika Piłsudskiego w Poznaniu”.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Miller: Dla zwycięstwa w tym głosowaniu Kaczyński posunie się do każdej podłości

Moje przeczucia podpowiadają mi, że PiS nie straci większości. Po tamtej stronie jest świadomość konsekwencji, jakie ponieśliby w przypadku utraty rządów. Są przygotowani na to, żeby zrobić wszystko, aby w czwartek wygrać głosowanie. Jeśli głosowanie nie odbędzie się na sali, to szanse PiS rosną. Dla zwycięstwa w tym głosowaniu Kaczyński posunie się do każdej podłości - powiedział były premier, a dziś europoseł, Leszek Miller na antenie radia TOK FM.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Tusk i Miller mówią jednym głosem: To nie są wybory!

Nie będę uczestniczył w procedurze głosowania organizowanej przez ministra Sasina i PiS. Celowo unikam słowa 'wybory', bo to wybory nie są - oświadczył dzisiaj były premier, a obecnie szef największej w Europie partii EPL, Donald Tusk. Od kilku dni tak samo jednoznacznie stawia sprawę były premier i lider SLD, a obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego, Leszek Miller. Zapowiedział on, że nie weźmie udziału w wyborach, które "nie będą ani powszechne, ani równe, ani bezpośrednie, ani tajne".

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Stenogram prawdy. Jeszcze w lutym rząd twierdził, że to niegroźny wirus a szpitale dawno są przygotowane

Senacka Komisja Zdrowia zaniepokojona rozwojem epidemii koronawirusa zebrała się w dniu 4 lutego 2020 roku, żeby z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemara Kraski oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa przedyskutować stan przygotowania kraju, a szczególnie służby zdrowia na wypadek wybuchu takiej epidemii w Polsce. 

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Polak, który złamał zasady kwarantanny, "bohaterem" koreańskich mediów

Koreańskie media piszą w poniedziałek o przypadku Polaka, który mimo zarażenia koronawirusem, nie stosował się do zaleceń 14-dniowej kwarantanny. Nasz rodak, mieszkający w dzielnicy Yongsan w Seulu, wychodził z dziećmi do parku i na plac zabaw. Doniesienie na niego złożyli sąsiedzi, a wszystko potwierdził zapis monitoringu. 
 
  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Zdrojewski: Ostrzegałem wyborców, że będziecie się ich wstydzić

Lewica, nie dość z tym, to trzy partie SLD, Razem i Wiosna zgodziły się na elastyczną interpretację Konstytucji a także na "poluzowanie" prawa przy zmianach regulaminu sejmowego. By to uzasadnić, dołączyli do chóru populistycznych sloganów o pośpiech w walce o zdrowie i dobrobyt Polaków. W konsekwencji umożliwili PiS-owi zmianę regulaminu sejmowego tak, by możliwe było głosowanie zdalne (on-line). To z kolei zagwarantowało PiS większość sejmową, której w budynku Sejmu nie mieli.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...
Subscribe to this RSS feed

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie