Członek Rady Polityki Pieniężnej chce uniwersytetu w Łowiczu...

Członek Rady Polityki Pieniężnej chce uniwersytetu w Łowiczu...

Warto docenić mniejsze miasta. Z tego powodu uważam, że warto stworzyć Polski Uniwersytet Ekonomiczny im. Władysława Grabskiego w Łowiczu - pisze na portalu Radia Maryja prof. Eryk Łon, ekonomista PiS i członek Rady Polityki Pieniężnej.

Ktoś zapyta, a dlaczego w Łowiczu? Prof. Łon już wyjaśnia: "Łowicz to moje rodzinne miasto i zdecydowanie warto pomyśleć o kolejnych pomysłach mających na celu rozwój Łowcza."

W zamyśla członka Rady Polityki Pieniężnej, ponieważ we Francji utworzona została niegdyś „Szkoła Wojny Ekonomicznej” a szkoła ta kształci studentów w przekonaniu, iż nie tylko „kapitał ma narodowość”, lecz także „przedsiębiorstwo ma narodowość”, to i w Polsce taka inicjatywa ma sens.

Prof. Łon dostrzega w Łowiczu ogromny potencjał i to potencjał akademicki. Ktoś zapyta, z czego bierze się przekonanie pana profesora? A z tego, że: 

"W Łowiczu istnieje już Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w ramach którego funkcjonują: IV Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 4 oraz Szkoła Branżowa I stopnia nr 4. Biorąc to pod uwagę utworzenie Polskiego Uniwersytetu Ekonomicznego im. Władysława Grabskiego w Łowiczu byłoby czymś naturalnym, byłoby kolejnym krokiem na drodze rozwoju Łowicza."

Przypomnijmy, że wcześniejsze pomysły oraz inicjatywy profesora, to: rezygnacja z Euro z uwagi na przepowiednię fatimską (pomysł z kwietnia), postulat uhonorowania na banknocie 800-złotowym rodzicielstwa Marii Konopnickiej, bo wychowała ośmioro dzieci (pomysł z lipca) oraz innowacyjna koncepcja na to, w jaki sposób Polska może uniknąć kryzysu (pomysł z sierpnia). Prof. Łon zauważył, że coraz większa jest groźba recesji w USA i aby uniknąć negatywnych konsekwencji w Polsce, to drogowskazem dla polskiej polityki pieniężnej powinna być "heroiczność cnót św. Moniki", której modlitwa za swojego syna św. Augustyna dała "znakomite efekty".

To byłoby na tyle. Przypomnijmy tylko, że prof. Łon jest nauczycielem akademickim i wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, członkiem Rady Polityki Pieniężnej i członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Ostatnio edytowane niedziela, 24 listopad 2019 11:09
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie