Armia Indii: Trzymajcie się z dala od WhatsApp'a i Facebooka!

Armia Indii: Trzymajcie się z dala od WhatsApp'a i Facebooka!
Armia Indii ostrzegła swoich oficerów, by trzymali się z dala od Facebooka i WhatsApp'a. Zdaniem indyjskich wojskowych te popularne amerykańskie platformy mediów społecznościowych są podatne na włamania i są "kluczowym źródłem" pozyskiwania informacji przez obce służby.
 
Indyjska armia to ponad 1,3 miliona żołnierzy. Pod względem liczebności to trzecia armia świata (po chińskiej i amerykańskiej). Arsenał indyjskich wojsk obejmuje broń jądrową, 3500 czołgów, 1250 samolotów, 600 śmigłowców i 170 okrętów.

Dowództwo indyjskich sił zbrojnych zaleciło żołnierzom, szczególnie tym, którzy zajmują "wrażliwe stanowiska", aby unikali WhatsApp'a w oficjalnej komunikacji i rozważyli dezaktywację swoich kont na Facebooku.
 
Armia Indii uznała Facebooka za "żyłę złota" dla zagranicznych agencji wywiadowczych. Poproszono wojskowych wszystkich szczebli, aby powstrzymali się od umieszczania zdjęć w mundurach, zrezygnowali z dzielenia się informacjami osobistymi oraz pod żadnym pozorem nie oznaczali miejsc, w których przebywają, z uwagi na możliwość ujawnienia wrażliwych danych wojskowych.
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie