Miller: Nie możemy ulegać fałszywej retoryce Kaczyńskiego

Miller: Nie możemy ulegać fałszywej retoryce Kaczyńskiego

Szkoda, że na spotkaniu Rady Europejskiej - jak wszystko na to wskazuje - nie pojawi się premier Morawiecki, bo miałby okazję do wyjaśnienia wypowiedzi wicepremiera Kaczyńskiego, który w wywiadzie prasowym stwierdził, że Polska zawetuje budżet Unii i Funduszu Odbudowy, jeśli fundusze będą powiązane z praworządnością - powiedział były premier Leszek Miller w swoim najnowszym felietonie filmowym.

W ocenie Millera szczyt w Brukseli byłby dobrą okazją do wyjaśnienia i rozwinięcia tezy wicepremiera Kaczyńskiego, że celem Unii jest odebranie Polsce suwerenności. Taka retoryka jest złudna, nie mówiąc o tym, że jest całkowicie fałszywa. Nie możemy jej ulegać - dodał Miller i zauważył, że w interesie UE oraz jej mieszkańców leży obrona wartości, na których zbudowana jest wspólnota europejska.

Zwiększenie zdolności budżetowych Unii i stworzenie Funduszu Odbudowy, to zdaniem Leszka Millera, europosła Grupy Socjalistów i Demokratów, wyraźny krok ku pogłębieniu integracji. której Kaczyński jest zdecydowanie przeciwny.

Koncesja na łamanie praworządności w państwach członkowskich, wcześniej czy później doprowadzi do upadku Unii Europejskiej - stwierdził.

Ostatnio edytowane środa, 14 październik 2020 18:19
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie