Miller apeluje do Morawieckiego o refleksję, bo jej brak będzie kosztować

Miller apeluje do Morawieckiego o refleksję, bo jej brak będzie kosztować

Przy okazji debaty w Parlamencie Europejskim poświęconej praworządności w Polsce jak zwykle pojawiła się kwestia, czy tego rodzaju krytyka, nawet bolesna, jest skierowana przeciwko Polsce, czy też przeciwko rządowi? Według mnie sprawa jest jasna. Rząd nie oznacza w każdym znaczeniu Państwa - powiedział, w swoim felietonie telewizyjnym, były premier a obecnie europoseł Leszek Miller.

Jak zauważył eurodeputowany frakcji Socjalistów i Demokratów, "rządy przychodzą, i Państwo trwa, rządy odchodzą, Państwo również trwa". Rządy dobrze służą krajowi i źle służą krajowi. Niewątpliwie ten obecny jak i poprzedni pani Szydło, źle służą krajowi - twierdzi Leszek Miller i zauważa, że przygotowywany przez Parlament Europejski raport jest kolejnym dokumentem opisującym bardzo złe praktyki w Polsce.

Tym razem dokument - w ocenie byłego premiera - będzie jedną z podstaw do powiązania przestrzegania zasad państwa prawa z wypłatami ze środków UE. Zostanie wprowadzona zasada, że państwo, które łamie zasady praworządności, nie może czerpać profitów finansowych - dodał Miller.

Być może premier Morawiecki chwilę się nad tym zastanowi, być może ogarnie go refleksja, czy warto dalej brnąć w łamanie podstawowych wartości. Bo to po prostu będzie kosztować i odbije się na stanie naszych finansów - przekonuje europoseł S&D.

Ostatnio edytowane czwartek, 17 wrzesień 2020 15:53
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie