Gigantyczny wzrost bezrobocia w Austrii

Gigantyczny wzrost bezrobocia w Austrii
Bezrobocie w Austrii wzrosło o 66% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Z 7,4% w marcu 2019 do poziomu 12,2% obecnie. Jest to najwyższy poziom bezrobocia w tym kraju od 1946 roku, czyli od czasu kiedy rozpoczęto jego pomiary. 
 
Mimo podjętych przez rząd w Wiedniu działań osłonowych, nie udało się uniknąć masowych zwolnień w związku z epidemią koronawirusa. Zlikwidowanych zostało tysiące miejsc pracy, głównie w turystyce, gastronomii i handlu detalicznym.
 
Jak informuje agencja zatrudnienia AMS, liczba osób zarejestrowanych jako bezrobotne wzrosła o 65,7% do poziomu 504.345.

W Austrii, ponad dwa tygodnie temu, zamknięto restauracje, bary, teatry i ośrodki kultury. Zamykano nawet miejscowości turystyczne w Alpach z całą infrastrukturą hotelową.
 
Rząd polecił obywatelom, aby zostali w domu i pracowali zdalnie w miarę możliwości, tak jak to ma miejsce w wielu innych krajach Europy.

Wicekanclerz Austrii Werner Kogler powiedział na konferencji prasowej, podczas której poinformowano o rekordowym bezrobociu, że pandemia COVID-19 jest "największym meteorytem, jaki rozbił się o austriackie życie gospodarcze od 1946 roku". (Tom)
Ostatnio edytowane środa, 01 kwiecień 2020 16:45
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie