Tureccy oszuści wykorzystali logo polskiej uczelni, aby wprowadzić "lek" na koronawirusa

Tureccy oszuści wykorzystali logo polskiej uczelni, aby wprowadzić "lek" na koronawirusa

Turecka firma wprowadziła na rynek "witaminy, które są dobre na koronawirusa". W kampanii reklamowej w mediach społecznościowych wykorzystała zdjęcie istniejącej dr Edy Albayrak, ale zaprezentowała ją jako dr Jesicę Porghuca z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Oszuści umieścili zdjęcie lekarz dr Edy Albayrak, która pracuje w prywatnym szpitalu, podpisując jako „Jesica Porghuca”. Doktor Albayrak zawiadomiła prokuraturę, gdy zobaczyła ogłoszenie opublikowane w mediach społecznościowych.

Dwie różne firmy zrobiły materiały reklamowe przy użyciu mojego zdjęcia ze strony internetowej szpitala, w którym pracuję. Zaskarżyłam firmy, które wykorzystują moje zdjęcie, do sprzedaży swoich produktów - mówi dr Albayrak, w rozmowie z tureckim portalem YeniSafak. Moje zdjęcie zostało użyte bez mojej wiedzy. Suplementu, który sprzedają nie znam, nie używam i nie polecam moim pacjentom - dodała.

Osoby, które wykorzystały moje zdjęcie w przygotowanej przez siebie reklamie, sugerują, że pracowałam na zagranicznym uniwersytecie, tak jakbym była lekarzem zagranicznym - stwierdził dr Albayrak.

Reklama produktu wyraźnie wskazuje na to, że do promocji oszuści wykorzystali także nazwę oraz logo Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Ostatnio edytowane sobota, 28 marzec 2020 12:37
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie