Koronawirus. Austria będzie testować 15 tysięcy osób dziennie

Koronawirus. Austria będzie testować 15 tysięcy osób dziennie

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz powiedział, że w najbliższych dniach Austria znacznie rozszerzy zakres testów na obecność koronawirusa, aby zlokalizować i odizolować zakażonych ludzi oraz uniknąć przeciążenia swojego systemu opieki zdrowotnej, który zaczyna przypominać włoski. Dziennie ma być testowanych 15 000 osób.

Austria, która liczy 8,8 miliona mieszkańców, przetestowała do tej pory około 28 400 osób, przy prawie 4 900 potwierdzonych przypadkach i 28 zgonach. Polska, która liczy 38 milionów mieszkańców wykonała prawie 23 000 testów.

Austria to jeden z pierwszych krajów europejskich, który wprowadził surowe ograniczenia w przemieszczaniu się. Jak zapowiedział kanclerz Kurz, Wiedeń "rozpoczniemy szybkie testy, aby jak najszybciej przetestować setki tysięcy osób". Mówił o zupełnie nowych testach, które są porównywalnie tanie, ale trwają dłużej niż dotychczasowe testy laboratoryjne.

Szeroko zakrojone testy są kluczem do uzyskania jasnego obrazu rzeczywistego wskaźnika infekcji i wyobrażenia sobie, jak wiele osób rozwinęło odporność na wirusa - powiedział kanclerz Austrii.

Ostatnio edytowane wtorek, 24 marzec 2020 16:30
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie