Gubernator Stambułu zakazał antywojennych demonstracji

Gubernator Stambułu zakazał antywojennych demonstracji
Gubernator Stambułu ogłosił, że wszystkie zaplanowane w mieście działania związane z hasłem "Nie dla wojny" zostają zakazane na 10 dni, w związku z koniecznością utrzymania "pokoju społecznego". Powołał się przy tym na trwającą operację wojskową i mobilność uchodźców syryjskich.

"W tak delikatnym okresie, kiedy w Syrii mamy męczenników i żołnierzy, akcja "Nie dla wojny" wzbudzi oburzenie w społeczeństwie" - napisał gubernator w oświadczeniu i dodał, że działania pacyfistycznych aktywistów "dotykają wartości narodowych, sumienia i zagrażają wewnętrznemu pokojowi społecznemu".
 
Zdaniem władz Stambułu zakaz przeprowadzania jakichkolwiek działań antywojennych wpłynie na "zapewnienie porządku publicznego, zapobieganie popełnianiu przestępstw i ochronę praw i wolności innych osób".
 
Zatem zabrania się, "w celu zapewnienia pokoju i bezpieczeństwa, porządku publicznego w granicach naszej prowincji, zapobiegania przestępczości i ochrony praw i wolności innych osób, zapobieganiu wypadkom i prowokowaniu tureckiej opinii publicznej do krytyki Sił Zbrojnych i operacji wojskowych prowadzonych w Syrii", uczestniczenia w spotkaniach i demonstracjach, upowszechniania komunikatów prasowych o treści antywojennej oraz otwierania stoisk, zbierania podpisów, rozdawania ulotek czy broszur związanych z hasłem "Nie dla wojny".
Ostatnio edytowane wtorek, 03 marzec 2020 22:20
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie