Rosyjska Gwardia Narodowa chce "Na Berlin"? Na razie zamówili naklejki

Rosyjska Gwardia Narodowa chce "Na Berlin"? Na razie zamówili naklejki
Federalna Służba Gwardii Narodowej Federacji Rosyjskiej w obwodzie nowosybirskim w ramach państwowego programu zbrojeniowego zakupi naklejki "Na Berlin", którymi zostaną oznaczone samochody Rosgwardii.
 
Jak informuje rosyjski serwis OpenMedia, zakupy mają sią odbyć w ramach przetargu, który musi zostać rozstrzygnięty przed 9 maja. Naklejki "Na Berlin" znalazły się na liście "części zamiennych i akcesoriów w dokumentacji technicznej" do przetargu na serwis pojazdów i specjalnego wyposażenia serwisowego. 
 
Załącznik do dokumentacji zawiera listę i maksymalną cenę części zamiennych i materiałów, które mogą być użyte do konserwacji. Naklejka na 9 maja "Na Berlin" powinna kosztować nie więcej niż 436 rubli, wskazanych w dokumentacji przetargowej.
 
Dokumentacja została zatwierdzona przez szefa Nowosybirskiego Departamentu Rosgwardii, generała dywizji policji Wasilija Szuszakowa.  Aukcja odbywa się "w ramach zamówienia obronnego państwa na zapewnienie państwowego programu zbrojeniowego". 
 
Specjalista odpowiedzialny za dokonanie tego zakupu, w odpowiedzi na pytanie o naklejki z kontrowersyjnym napisem, powiedział serwisowi OpenMedia, że w zamówieniu "nie umieścił żadnej takiej rzeczy".  
 
Poniżej fragment specyfikacji zamieszczony przez serwis OpenMedia.
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie