Grecja w przypadku inwazji koronawirusa zamknie kościoły i zawiesi organizację imprez

Grecja w przypadku inwazji koronawirusa zamknie kościoły i zawiesi organizację imprez

Rząd Grecji podjął decyzję, że w przypadku rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie, lub też w przypadku odnotowania zarażenia wirusem na terenie Grecji wprowadzone zostaną nadzwyczajne środki, które obejmą między innymi zawieszenie działalności kościołów, ograniczenie ruchu środków transportu publicznego, zawieszenie zajęć w szkołach i na uczelniach.

Informacje o tym przekazał mediom, rzecznik greckiego rządu Stelios Petsas. Przedstawił także konkretne ograniczenia, które w przypadku nadzwyczajnych okoliczności zostaną wprowadzone:
 
1. Nałożenie kontroli zapobiegawczych w punktach granicznych, takich jak lotniska, porty, dworce kolejowe lub sieci dróg z krajami, w których choroba znacznie się rozprzestrzeniła.
2. Tymczasowe ograniczenie, całkowite lub częściowe, połączeń kolejowych, drogowych, morskich i lotniczych z krajami, w których występuje duże rozprzestrzenianie się wirusa.
3. Tymczasowe zawieszenie działalności szkół i wszelkiego rodzaju placówek oświatowych, a także kin, teatrów, kościołów, obiektów sportowych i kulturalnych, przedsiębiorstw, organizacji publicznych i innych służb oraz zawieszenie organizacji dużych zgromadzeń.
4. Ograniczenie ruchu środków transportu publicznego.
5. Przymusowa rekwizycja łóżek w prywatnych klinikach i szpitalach, oddziałach intensywnej terapii, hotelach, prywatnych obiektach hostingowych i innych prywatnych obiektach przez państwo.

Rzecznik prasowy rządu powiedział, że premier Grecji wydał wyraźne polecenia dotyczące realizacji tego konkretnego planu. Od czasu wybuchu koronawirusa w Chinach, w Grecji przebadano ponad 100 podejrzanych przypadków. Wszystkie one dały wynik negatywny. Po wybuchu epidemii w sąsiednich Włoszech władze Grecji są w stanie najwyższego pogotowia.
Ostatnio edytowane środa, 26 luty 2020 13:45
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie