Państwo Islamskie: Wytyczne szaria dotyczące epidemii

Państwo Islamskie: Wytyczne szaria dotyczące epidemii

Państwo Islamskie: Wytyczne Shari'a dotyczące epidemii [/ chorób]

Obowiązek wiary, że choroby nie dotykają same z siebie, ale na polecenie i dekret Boga
Z upoważnienia Abu Hurairi (niech Bóg będzie z niego zadowolony): powiedział: Wysłannik Boży (PBUH) powiedział: „Bez infekcji, bez złych wróżb, bez sowy i bez Safr [tj. Miesiąca Safr]” - ( świadectwo al-Bukhari) - [Uwaga: ten hadis jest obaleniem niektórych idei i przesądów w czasach Proroka].
Rada, aby zaufać Bogu i szukać w Nim schronienia przed chorobami
Na autorytet Anasa (niech Bóg będzie z niego zadowolony), który Prorok (PBUH) zwykł mawiać: „Och, Boże, szukam w Tobie schronienia przed trądem , szaleństwem, kalectwem i złym samopoczuciem ”- (świadectwo Ahmada).
Obowiązek uwzględnienia przyczyn ochrony przed chorobami i ich unikania
Z upoważnienia Abu Hurairi (niech Bóg będzie z niego zadowolony: Wysłannik Boży (PBUH) powiedział: „I uciekaj przed cierpiącym na trąd, gdy uciekasz przed lwem” - (świadectwo al-Bukhari).
Rada, że zdrowi nie powinni wchodzić do kraju epidemii, a dotknięci [/ zarażeni] nie powinni z niego wychodzić
Za autorytetem Aiszi (niech Bóg będzie z niej zadowolony): powiedziała: Zapytałam Wysłannika Bożego (PBUH) o zarazę, więc poinformował mnie, że jest to „udręka zesłana przez Boga, na kogo chce, i Bóg uczynił go miłosiernym dla wierzących. Każdy, kto mieszka w swojej ziemi, cierpliwy i oczekuje, gdy zaraza spadnie, wiedząc, że dotknie tylko tego, dla którego Bóg postanowił, ponieważ ta osoba jest jak nagroda męczennika ” - (świadectwo al-Bukhari).
Rada, aby zakryć usta podczas ziewania i kichania
Za autorytetem Abu Hurairi (niech Bóg będzie z niego zadowolony): powiedział: „Wysłannik Boży (PBUH) położyłby dłoń lub ubranie na ustach, kiedy kichał, i w ten sposób zmniejszyłby lub zmniejszył głos” - (świadectwo Abu Dawud)
Rada, aby zakryć naczynia i zawiązać bukłak
Za autorytetem Jabera bin Abdullaha (niech Bóg będzie z niego zadowolony): powiedział: Słyszałem Wysłannika Bożego (PBUH) mówiącego: „Zakryj naczynia i zawiąż bukłak, bo w roku jest noc, kiedy choroba schodzi, a coś z tej choroby zejdzie na naczynie, na którym nie ma pokrycia lub bukłaka, który nie jest związany ”- (świadectwo Muslim).
Rada, aby umyć ręce przed zanurzeniem ich w naczyniach
Wysłannik Boży (PBUH) powiedział: „Kiedy któryś z was budzi się ze snu, niech nie zanurza ręki w naczyniach, dopóki nie umyje jej trzy razy, bo nie wie, gdzie noc spędziła jego ręka” - (muttafiq alayhi).

An Naba Rajab 1441 AH

Ostatnio edytowane niedziela, 15 marzec 2020 16:16
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie