Oświadczenie Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Iranu

Oświadczenie Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Iranu

Oświadczenie Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego w odpowiedzi na świadectwo (męczeństwa) Sardara Suleimaniego


Bismillahi Rahmani Rahim
Wśród wierzących są ludzie wierni przymierzu, które zawarli z Bogiem. I są wśród nich tacy, którzy już wypełnili swoje ślubowanie i sa tez inni, którzy jeszcze czekają, lecz nie zmienili się wcale;

Świadectwo Sardara Rashid Islam*, odważnego dowódcy Korpusu Sił Quds Islamskiego Korpusu Strażników Rewolucji, generała dywizji Shahid Haj Qasim Suleimani, zwolennika Zulfiqara i innych dowódców w walce z terroryzmem, w szczególności niestrudzonych mudżahedinów męczennika Abu -Mahdi al-Muhandisa do Imama Zamana. Gratulacje, gratulacje dla wojowników Islamskiego Oporu, ich towarzyszy i rodziny oraz całego narodu irańskiego.

Naczelny wódz Haj Qassim Suleimani był źródłem godności nie tylko dla Irańczyków, ale także dla wszystkich muzułmanów i wszystkich uciskanych na całym świecie. Świadectwo (męczeństwa) tego wielkiego dowódcy ruchu oporu, choć wielka strata dla świata islamskiego i wielkiego ludu Iranu, w interpretacji Imama Chomeiniego, najwyższego przywódcy rewolucji islamskiej, będzie nosić każdą flagę, która może przysłużyć się umiejętności Sardara.

Czy zmniejszenie sił zbrojnych i zdolności obronnych kraju, w związku z męczeństwem Hadżdż Qassima Suleimaniego, zaszkodziło wielkim przywódcom tego narodu? Stany Zjednoczone zrozumieją, że kryminalny atak na Sardar Suleimaniego jest ich największą strategiczną pomyłką w regionie Azji Zachodniej, a Stany Zjednoczone nie unikną konsekwencji tej błędnej kalkulacji.

Jak powiedział najwyższy przywódca w swoim orędziu, na przestępców , których ręce wymazane są czystą krwią Sardara Suleimaniego czeka ciężka zemsta. Przestępców tych dopadnie  zemsta za krew Sardara Suleimaniego we właściwym czasie i miejscu. Bez wątpienia linia dżihadu i wytrwałości będzie nadal podwójnie motywowana, a drzewo oporu będzie coraz lepiej rozwijać się z każdym dniem. Zwycięstwo dla tych mudżahedinów jest błogosławieństwem, a ci, którzy popierają tę zbrodnię, niech wiedzą, że takie ślepe i tchórzliwe działania wzmocnią wolę Islamskiej Republiki Iranu w dążeniu do aktywnej polityki oporu i tylko nasilą ich gorycz.

Niewątpliwie była to zemsta ISIS i takfirskich terrorystów na wielkich dowódcach w walce z terroryzmem, przeprowadzona przez Stany Zjednoczone przeciwko honorowym symbolom upadku terroryzmu w Iraku i Syrii. Rozlew krwi dumnych dowódców Iranu i Iraku na tej świetlanej ścieżce symbolizuje nierozerwalną więź między dwoma narodami. Na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu Najwyższa Rada Bezpieczeństwa Narodowego Islamskiej Republiki Iranu podjęła odpowiednie kroki w celu zbadania różnych aspektów incydentu, deklarując, że reżim USA będzie odpowiedzialny za konsekwencje tego kryminalnego zdarzenia.

Po raz kolejny oddajemy cześć odważnemu duchowi generała dywizji Haj Qassema Suleimani i jesteśmy przekonani, że krew tego wielkiego męczennika, podobnie jak innych męczenników rewolucji islamskiej, sprowadzi wiele błogosławieństw dla wielkiego narodu Iranu i szukającego wolności świata.

I nie lekceważcie pragnienia ludzi, abyście byli bez winy, są oni obwiniani tak jak wy i macie nadzieję od Boga, czego nie widzą, a Bóg był mądry

 

- *lidera prawowiernego islamu

Ostatnio edytowane piątek, 03 styczeń 2020 19:28
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie