czwartek, 03 wrzesień 2020

Kotow: Jedynym inspiratorem białoruskiego zrywu jest białoruska władza

Rozmowa z  Anatolem Kotowem, absolwentem Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej, byłym starszym radcą ambasady Białorusi w Polsce, sekretarzem generalnym Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego, wicedyrektorem II Igrzysk Europejskich w Mińsku, a ostatnio urzędnikiem Zarządu Sprawami Prezydenta Białorusi.

  • Opublikowane w dziale Europa
Czytaj więcej...

Czy Łukaszenka odda Rosji Białoruś w zamian za własne bezpieczeństwo?

Dzisiaj do Mińska przybywa rosyjski premier Michaił Mishustin. Wczoraj w Moskwie w rozmowach z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem uczestniczył minister spraw zagranicznych Białorusi Władimir Makei. W tle mamy codzienne protesty Białorusinów i żądanie ustąpienia Łukaszenki. Wszystko wskazuje na to, że Rosjanie nie rozmawiają z białoruskimi ministrami o jego ustąpieniu. To są rozmowy, w wyniku których Łukaszenka zostanie skłoniony do podpisania ostatnich dokumentów, które de facto spowodują wchłonięcie Białorusi przez Rosję i koniec białoruskiej państwowości.

  • Opublikowane w dziale Europa
Czytaj więcej...

Socjaliści i Demokraci chcą debaty o działaniach Turcji w basenie Morza Śródziemnego

W związku z eskalacją sytuacji we wschodniej części Morza Śródziemnego Grupa Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim chce, aby na najbliższym posiedzeniu europarlamentu odbyła się debata i aby parlament przyjął rezolucję. UE nie jest tylko stroną trzecią, niż może działać jako mediator w tej sprawie, czego władze tureckie często żądają. UE to Grecja i Cypr, a zatem granice greckie i cypryjskie są granicami UE - powiedział hiszpański eurodeputowany S&D Nacho Sanchez Amor.

Czytaj więcej...
Subscribe to this RSS feed

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie