Zamachowiec z Hanau nagrał "osobistą wiadomość do wszystkich Amerykanów"

Zamachowiec z Hanau nagrał "osobistą wiadomość do wszystkich Amerykanów"

Wczoraj o 22:00 w niewielkim miasteczku Hanau niedaleko Frankfurtu mężczyzna otworzył ogień w dwóch barach sziszy. W rerzultacie ataku zgineło 9 osób. W śledztwie badany jest motyw terrorystyczny,. 

W czwartek (22.02) rano policja poinformowała, że znaleziono  ciało rzekomego sprawcy ataku. Ciało  sprawcy znaleziono w jego domu (oraz ciało jego matki). Policja nie poinformowała jeszcze, czy podejrzany zaatakował swoją matkę i jak umarł.„Nic nie wskazuje na to, że w sprawę byli zaangażowani inni podejrzani” - powiedziała policja. Śledczy znaleźli również samochód domniemanego napastnika, który był pełen magazynków i amunicji.

Policja przedstawiła wstępny raport o ośmiu zabitych i pięciu ciężko rannych wkrótce po północy, ale ten ostatni został zmieniony w  w czwartek rano, jeden z rannych zmarł z powodu odniesionych obrażeń.
Pierwszy atak został przeprowadzony w centrum Hanau około godziny 22:00. W jego wyniku trzy osoby zginęły. Napastnik następnie uciekł samochodem i skierował się do drugiego szisza baru w dzielnicy Kesselstadt, około 2,5 km od pierwszego miejsca ataku. Sprawca ponownie otworzył ogień i zabił pięć innych osób, w tym kobietę.
Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, większość ofiar to Kurdowie

List i wideo

Strzelec, Tobias R., był posiadaczem licencji myśliwskiej na broń. Policja odkryła list i wideo (nie ujawniając ich treści) w których rzekomo przyznaje się do zamachu. Bild twierdzi, że przejęte materiały zawierają treści charakterystyczne dla radykalnej prawicy. Według niemieckiego dziennika podejrzany, który ma obywatelstwo niemieckie, mówi o potrzebie zniszczenia niektórych ludów, których nie można już inaczej wydalić z terytorium Niemiec.

Sprawca jak się okazuje nagrał wcześniej film, który według niektórych mediów - umieścił na youtube (już niedostępny) .
Na filmie mężczyzna przesyła po angielsku „osobistą wiadomość dla wszystkich Amerykanów”. Mówi, że w Stanach Zjednoczonych istnieją podziemne instalacje wojskowe, w których dzieci są wykorzystywane i zabijane, a diabeł jest czczony. Wzywa obywateli amerykańskich do przebudzenia się i zapobieżenia temu procederowi.

Twierdzi również, że USA są rządzone przez „tajne stowarzyszenia”, wzywając Amerykanów do „gromadzenia ludzi i szturmu na te bazy”. „Walczcie teraz”, mówi na wideo.

Mówi też: „Wojnę tę należy postrzegać jako podwójne uderzenie przeciwko tajnym organizacjom i degeneracji naszego ludu" 
Upubliczniony film nie zawiera jednak żadnego odniesienia do ewentualnego zamachu

 

Ostatnio edytowane czwartek, 20 luty 2020 10:22
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie