Szef sztabu irańskiej armii ostrzega USA

Szef sztabu irańskiej armii ostrzega USA

Szef sztabu irańskich sił zbrojnych ostrzegł USA, że jakikolwiek nowy zły czyn pociągnie za sobą reakcję Iranu „silniejszą, bardziej miażdżącą i szerszą”, kilka godzin po tym, jak IRGC zaatakowało dwie amerykańskie bazy wojskowe w Iraku w odwecie za zabójstwo generała porucznika Qassem Soleimani.

W oświadczeniu w środę rano generał dywizji Mohammad Hossein Baqeri powiedział, że ataki rakietowe sił rakietowych IRGC we wczesnych godzinach środy przeciwko bazom wojskowym USA w Iraku ostrzegły władze „terrorystycznego reżimu USA”.

Powiedział, że ataki na siły amerykańskie w Iraku ujawniły tylko niewielką część zdolności irańskich sił zbrojnych i zostały przeprowadzone w odpowiedzi na ruch terrorystyczny USA w celu zabicia generała Soleimaniego.

„Od teraz każdy nowy zły czyn ze strony USA stanie w obliczu silniejszej i bardziej miażdżącej reakcji o szerszym zasięgu” - dodał starszy irański generał.

„Nadszedł czas, aby złe władze Stanów Zjednoczonych zdały sobie sprawę z możliwości Islamskiej Republiki Iranu w szerszym zakresie globalnej geografii, przyjęły zasadnicze podejście i jak najszybciej wycofały siły swojej armii terrorystycznej z regionu. ”- podkreślił Baqeri.

We wczesnych godzinach środowych IRGC zaatakował dwie amerykańskie bazy lotnicze w Iraku, w tym amerykańską bazę lotniczą Ain al-Assad w prowincji Anbar w zachodnim Iraku, w odwecie za zabójstwo amerykańskiego głównego irańskiego dowódcy antyterrorystycznego, generała Soleimani.

Ostatnio edytowane środa, 08 styczeń 2020 09:40
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie