Państwo Islmskie masakruje armię Nigru

Państwo Islmskie masakruje armię Nigru

Czterdziestu sześciu nigeryjskich żołnierzy i 28 cywilów zginęło w podczas ataku Państwa Islamskiego na pozycję armii Nigru nad jeziorem Czad, powiedział we wtorek minister spraw wewnętrznych Nigru Hassoumi Massaoudou.Według nieoficjalnych informacji lokalnej prasy - straty sa większe a "dziesiątki" osób uznaje się za zaginione.

<Są to najcięższe straty w historii walki Nigru z Państwem Islamskim.
Przed atakiem na pozycje sił FDS (Siły Obrony i Bezpieczeństwa) napastnicy odcięli łączność niszcząc wszystkie urządzenia telekomunikacyjne w okolicy. Nigeryjscy żołnierze, walczyli do ostatniego. Baza została następnie zdobyta a jej wyposażenie przejęte lub zniszczone.  Alarm i informacja o ataku został wysłany przez elementy SDF stacjonujące w Ayerou.
Poinformowany o tragedii prezydent Issoufou przerwał podróż z Egiptu. Przez całą noc, od wtorku do środy, władze Nigerii  próbowały zorganizować kontratak i pogoń za IS wykorzystując jednostkę Batalionu Wywiadu i Bezpieczeństwa (BSR- Bataillon Sécurité et Renseignement ), elitarną jednostkę utworzoną przez USA.

MSW Nigru informuje, że udało się "wyprzeć IS z terytorium Nigru".

Państwo Islamskie wydało oświadczenie: " Żołnierze kalifatu dwa dni temu zaatakowali bazę wojskową Inates apostatów z armii Nigru w pobliżu granicy z Mali. Państwo Islamskie Afryki Zachodniej"

Ostatnio edytowane czwartek, 12 grudzień 2019 21:18
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie