Generał Qurbani: Iran zrówna z ziemią Tel Awiw, z terytorium Libanu

foto:al Hurra

Doradca dowódcy Gwardii Rewolucyjnej Iranu, generał dywizji Murtada Qurbani zapowiedział, że Iran zrówna z ziemią Tel Awiw z terytorium Libanu, jeśli Izrael przeprowadzi przeciwko Iranowi atak.

W oświadczeniu dla agencji prasowej Mizan Qurbani powiedział w odpowiedzi na izraelskie groźby gotowości do rozpoczęciu akcji wojskowej przeciwko Teheranowi:

„Jeśli Izrael popełni najmniejszy błąd w stosunku do Iranu, zrównamy z ziemią Tel Awiw z ziemi libańskiej”.
 „Iran nie dąży do zdobycia broni nuklearnej, a Izrael jest zbyt mały, aby popełnić jakikolwiek błąd w stosunku do Iranu… Ręce naszych bojowników są na spistach, gotowe na odpalenie (rakiet) na rozkaz Najwyższego Przywódcy… Jeśli najwyższy przywódca wyda rozkaz ataku rakietowego na Izrael, wszyscy syjoniści podniosą ręce do góry, by się poddać…".
„Serca i dusze narodów Jemenu, Syrii, Libanu i Iraku są z Iranem, a ostatnie wydarzenia w Libanie, Iraku i Iranie mają na celu uderzenie w jedność frontu oporu, w tym w Republice Islamskiej” - dodał.

Liban i Irak są świadkami niepokojów społecznych od miesięcy. Protestujący wznoszą hasła przeciwko korupcji, pogarszającym się warunkom życia i ingerencji Iranu w sprawy tych krajów.
Demonstracje na dużą skalę wybuchły również w Iranie, 15 listopada, w reakcji przeciwko wzrostowi cen benzyny, a następnie ewoluowały, dodając do ekonomicznych również żądania polityczne takie jak ustąpienie aktualnego reżimu. Dziesiątki ludzi zostało zabitych i rannych przez siły bezpieczeństwa.

 

Ostatnio edytowane wtorek, 10 grudzień 2019 18:36
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie