Biuro europosła Millera zalane... setkami prac dzieci

Biuro europosła Millera zalane... setkami prac dzieci

Blisko pół tysiąca prac sprawiło, że moje poznańskie biuro zrobiło się zbyt małe i ciasne, aby pomieścić wyobraźnię, ale też kreatywność, jaką wykazali się uczestnicy konkursu dla szkół podstawowych z całej Wielkopolski, który zrealizowaliśmy w ramach akcji "Sojusz z Ziemią" - powiedział europoseł Leszek Miller.

Biuro posła do Parlamentu Europejskiego postanowiło bowiem zorganizować we współpracy z frakcją Socjalistów i Demokratów w PE konkurs dla uczniów wielkopolskich szkół podstawowych pod hasłem "Triumf natury nad postępującymi zmianami klimatu". I efekt przerósł ich najśmielsze oczekiwania. 

Już podjęto decyzję, że 13 najlepszych i najciekawszych prac znajdzie się w specjalnym kalendarzu na 2020 rok, który będzie zaprezentowany w styczniu podczas uroczystego wręczenia nagród.

Gratuluję i dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Wasze prace są dowodem na to, że w życiu warto pielęgnować wyobraźnię, której obce są wszelkie granice - powiedział Leszek Miller. Poniżej zwycięska praca autorstwa Agaty Szymankiewicz ze Szkoły Podstawowej w Gostyniu.

To, co może zaskakiwać postronnego obserwatora, to niezwykła dojrzałość tych prac i bijąca z nich wrażliwość. W ocenie byłego premiera akurat najmłodszego pokolenia Polaków nie trzeba przekonywać do działań na rzecz ochrony klimatu i środowiska.

Spostrzeżenie Leszka Millera potwierdzają wyniki ostatniego badania firmy Kantar dla organizacji Avaaz. Wynika z niego, że aż 86 proc. młodych Polaków poparłoby Europejski Zielony Ład. Co ciekawe ochrona klimatu chyba się wymyka politycznym podziałom. Taki wynik powinien dać dużo do myślenia rządzącym. Na rozgrywaniu tej sprawy nie da się zbić politycznego kapitału. 

Europejski Zielony Ład to najważniejsza deklaracja polityczna XXI wieku. Oznacza ona na końcu zmianę wszystkich aspektów naszego życia. Od przebudowy infrastruktury energetycznej i transportowej, poprzez zmiany w rolnictwie, budownictwie aż po nowe modele w zarządzaniu miastami czy gospodarką odpadami. Oznacza ona budowę nowych społeczeństw w Europie.

Ostatnio edytowane piątek, 13 grudzień 2019 08:19
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie