Sawicki o expose Morawieckiego: Opowieści z Narnii...

Sawicki o expose Morawieckiego: Opowieści z Narnii...

Przez 26 lat exposé wysłuchałem wiele i powiem szczerze, że to były takie opowieści z Narnii. Nic, żadnych konkretów, bajanie o kraju mlekiem i miodem płynącym - mówił poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki w Radiu ZET.

Zdaniem posła PSL w expose premiera Mateusza Morawieckiego "nie usłyszeliśmy w żadnej kwestii propozycji, jak dany problem ma być rozwiązany". Od służby zdrowia, poprzez edukację, rolnictwo. Nawet słynne kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze, też pan premier nie powiedział, o co mu chodzi - dodał Sawicki.

Odpowiadając na pytanie dotyczące wycofania się przez PiS z projektu zniesienia limitu 30-krotności stawek na ZUS, były minister rolnictwa stwierdził, że "PiS się z niczego nie wycofało. PiS zostało wycofane przez Jarosława Gowina. Jarosław Gowin tym razem okazał się konsekwentny".

Kręgosłup widocznie mu nieco stwardniał i jasno Kaczyńskiemu wczoraj powiedział, że on tego poprzeć nie może. PiS liczy, że wniesiona oferta Lewicy jest ofertą, która zastąpi ich projekt. Negocjować nie będą, ale niewykluczone, że zostanie to puszczone do komisji i w normalnym procesie legislacyjnym zostanie uchwalone - przewiduje Marek Sawicki.

Ostatnio edytowane środa, 20 listopad 2019 09:06
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie