Minister Błaszczak na wojnie z tekturowym czołgiem

Minister Błaszczak na wojnie z tekturowym czołgiem

W kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej tzw. Lotna Brygada Opozycji zorganizowała happening pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak określił to jako skandal i zapowiedział zawiadomienie prokuratury.

Grupa określająca się jako Lotna Brygada Opozycji znana jest z niekonwencjonalnych inicjatyw. W ostatnim miesiącu próbowała w budynku NIK urządzić hotel na godziny a w Ministerstwie Finansów podjęła się akcji "uszczelniania VAT-om". Tym razem wykorzystując fakt, że w okolicach placu Piłsudskiego w Warszawie w dniu 10 listopada zebrała się czołówka polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz przedstawiciele rządu zorganizowała happening z wykorzystaniem "elektrycznego czołgu tekturowego" oraz "bojowego roweru strażackiego". Całość wydarzenia odbywała się pod hasłem "Gdzie jest wrak?"

https://twitter.com/wolne_media_pl/status/1193642787025162247?s=20

Sama inicjatywa spotkała się z mieszanymi uczuciami. Całkowity brak poczucia humoru w tej kwestii wykazał jednak minister Błaszczak, który w swoim wpisie na Twitterze zapowiedział, że resort obrony "złoży zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego".

W opinii wielu Internautów jest to reakcja zdecydowanie przesadzona. Przy okazji przypominają, że drwiną i poniżaniem żołnierzy w ostatnich latach było "oddawanie honorów" Misiewiczowi a drwiną i poniżaniem innej służby mundurowej - policji - było wycinanie i zrzucanie konfetti na cześć wiceministra Zielińskiego, czy przebieranie policjantów w stroje anielskie.

Ostatnio edytowane poniedziałek, 11 listopad 2019 15:55
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie