Ekwador. Brakuje już trumien dla ofiar koronawirusa. Władze przekazują tekturowe

Ekwador. Brakuje już trumien dla ofiar koronawirusa. Władze przekazują tekturowe

Oficjalnie rząd Ekwadoru twierdzi, że  w całym kraju do wczoraj, 4 kwietnia, zmarły z powodu koronawirusa 172 osoby. Tymczasem władze miasta Guayaquil przekazują rodzinom zmarłych 2 000 trumien z tektury, bo na tradycyjne nie ma już szans.

O dramacie Guayaquil pisaliśmy kilka dni temu. Tysiące chorych i tysiące zmarłych. Masowe zachorowania wśród miejscowych lekarzy i całkowity paraliż służby zdrowia. Ciała ofiar COVID-19 leżące na ulicach i przetrzymywane w domach razem z rodzinami, bo służby miejskie nie były sobie w stanie poradzić z ich odbiorem. Niektórzy, tak jak na filmie poniżej, decydują się owinięte zwłoki zostawiać przy ulicach na ławkach, bowiem nie ma możliwości pochówku. 

Największa stacja telewizyjna Ekwadoru, Ecuavisa, prezentuje na swojej antenie materiał filmowy, w którym setki ludzi poszukują w mieście ciał swoich bliskich.

W ramach solidarności z rodzinami, które straciły bliskich podczas pandemii wywołanej przez COVID-19, władze Guayaquil, przy wkładzie prywatnego przedsiębiorstwa i Stowarzyszenia Producentów Tektury, dostarczyły 2 000 tekturowych trumien, aby pochować ciała zmarłych.

Mieszkańcy Guayaquil z kolei apelują do świata o międzynarodową pomoc.

Ostatnio edytowane niedziela, 05 kwiecień 2020 01:50
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie