Koronawirus. Za 2 tygodnie Chiny zniosą blokadę Wuhan

Koronawirus. Za 2 tygodnie Chiny zniosą blokadę Wuhan
8 kwietnia Chiny zniosą wielomiesięczną blokadę w mieście Wuhan, w którym wybuchła epidemia koronawirusa. Według Xinhua News Agency, władze prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan, ogłosiły szereg nowych przepisów, które mają być egzekwowane przy jednoczesnym złagodzeniu ograniczeń w przemieszczaniu się.
 
W dniu 23 stycznia miasto liczące 11 milionów osób zostało zamknięte w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa, który do tej pory pochłonął prawie 3 300 osób i zaraził ponad 81 000 osób w całych Chinach kontynentalnych.
 
Dzisiaj, 24 marca, Chińska Narodowa Komisja Zdrowia (NHC) zgłosiła 78 nowych przypadków w kraju. W oświadczeniu stwierdzono, że 74 z tych nowych przypadków dotyczyły osób przybyłych z zagranicy, co zwiększyło liczbę przypadków z zagranicy do 427. Komisja zgłosiła również siedem przypadków śmiertelnych w Chinach, wszystkie w Wuhan.

Decyzja o zakończeniu blokady została podjęta po tym, jak Wuhan nie zgłosił żadnych nowych przypadków w okresie pięciu dni. We wtorek w mieście potwierdzono jednak przypadek lokalnej transmisji.
 
Od czasu pojawienia się w Wuhan w grudniu ubiegłego roku, koronawirus rozprzestrzenił się na co najmniej 168 krajów i terytoriów, zgodnie z danymi opracowanymi przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa z USA. Z danych wynika, że liczba potwierdzonych przypadków na całym świecie wynosi obecnie ponad 383 900, a liczba zgonów przekroczyła 16 500, podczas gdy liczba osób, które odzyskały zdrowie, przekroczyła 101 900.
 
Ostatnio edytowane wtorek, 24 marzec 2020 11:29
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie