FBI: Ekstremiści z USA wzywają do zarażania koronawirusem Żydów i policjantów

FBI: Ekstremiści z USA wzywają do zarażania koronawirusem Żydów i policjantów

Nowojorskie biuro Federalnego Biura Śledczego (FBI) wysłało informację do władz lokalnych, w której ostrzega przed grupami "białych ekstremistów", zachęcających swoich zakażonych członków do zarażania koronawirusem policjantów oraz przedstawicieli ludności żydowskiej - informuje ABC News.

Pierwsze sygnały w tej sprawie agenci FBI otrzymali w czwartek i natychmiast wszczęli alarm. Ekstremiści w mediach społecznościowych "zachęcają się nawzajem do rozprzestrzeniania wirusa, jeśli jego ekspansja będzie malała, poprzez płyny ustrojowe i interakcje osobiste".

Grupy rasistowskie namawiają swoich członków do udawania się w miejsca, w których "mogą być zgromadzeni Żydzi, w tym do targowisk, w okolice biur partii politycznych, przedsiębiorstw i miejsc kultu".

Namawiano także do zarażania wirusem policjantów. W tym celu sugerowano, aby do rozprzestrzenienia choroby używać butelek z aerozolem, zwierającym płyny ustrojowe zakażonego.

Wśród amerykańskich ekstremistów popularna jest teoria spiskowa, według której za inwazję wirusa odpowiedzialni są Żydzi. W Internecie pojawiają się teorie "od forsowania idei, że Żydzi stworzyli koronawirusa, aby sprzedawać szczepionki, do zachęcania zarażonych wyznawców, aby spróbowali rozprzestrzenić chorobę na społeczność żydowską i policję - powiedział ABC News Michael Masters, który kieruje Secure Communities Network, organizacją non-profit, która działa na rzecz "amerykańskiej społeczności żydowskiej".

 

Ostatnio edytowane niedziela, 22 marzec 2020 21:18
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie