W USA zaczyna brakować respiratorów

Podczas sobotniej odprawy specjalnej grupy zadaniowej ds. koronawirusa, prezydent Donald Trump zapowiedział: z powodu stale wzrastającej liczby nowych przypadków, najcięższe tygodnie dla Stanów Zjednoczonych dopiero nadchodzą. “Wykorzystamy wszystkie zasoby, aby zakończyć tę wojnę i ponownie otworzyć nasz kraj”, zadeklarował.

  • Opublikowane w dziale Świat
Czytaj więcej...

Naukowcy potwierdzają. W Wuhan ludzie zarazili koronawirusem koty

Koty w Wuhan zostały zarażone koronawirusem po wybuchu epidemii prawdopodobnie poprzez bliski kontakt z ludźmi - informuje chiński Global Times, który powołuje się w tej sprawie na opublikowane w piątek raporty naukowe: zespołu badawczego Uniwersytetu Rolniczego Huazhong oraz  zespołu  z Wuhan Institute of Virology.

  • Opublikowane w dziale Świat
Czytaj więcej...

Dwaj prezydenci i jeden król chcą więcej pieniędzy za ropę

Gospodarczą informacją dnia, która zelektryzowała świat był piątkowy wpis prezydenta Donalda Trumpa na Twiterze, w którym ujawnił, że rozmawiał z władzami Arabii Saudyjskiej na temat rekordowo niskich cen ropy naftowej spowodowanych sporem saudyjsko- rosyjskim i drastycznym ograniczeniem zapotrzebowania w wyniku pandemii Covid -19. Trump ogłosił, że podobnie jak Putin, z którym rozmawiał na ten temat wcześniej, władze w Rijadzie są gotowe do kompromisu, co oznacza gotowość do zawarcia porozumienia w sprawie ograniczenia skali produkcji ropy.

  • Opublikowane w dziale Świat
Czytaj więcej...

Premier Indii wzywa Hindusów, aby w niedzielę przez 9 minut walczyli światłem z koronawirusem

Premier Indii Narendra Modi wezwał mieszkańców tego liczącego 1,3 mld kraju, aby w najbliższą niedzielę 5 kwietnia o godz. 21 zapalili świece, gliniane lampy i latarki w telefonach komórkowych. Ma to według premiera Indii rozwiać "ciemność i niepewność" w czasach kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.
 
  • Opublikowane w dziale Świat
Czytaj więcej...
Subscribe to this RSS feed

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie