środa, 01 kwiecień 2020

Węgry stają się dyktaturą. Socjaliści i Demokraci żądają natychmiastowych działań Komisji Europejskiej

Liderka frakcji Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim Iratxe Garcia zapowiedziała, że jutro (2 kwietnia) zwróci się do pozostałych przewodniczących grup parlamentarnych o wydanie wspólnego oświadczenia, w którym wezwie Komisję Europejską i Radę UE do pilnej i śmiałej reakcji na faktyczne zawieszenie węgierskiego parlamentaryzmu. Węgry stają się pierwszą dyktaturą w Unii Europejskiej i nie będziemy tego akceptować - powiedziała szefowa Grupy S&D.

Czytaj więcej...

Gigantyczny wzrost bezrobocia w Austrii

Bezrobocie w Austrii wzrosło o 66% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Z 7,4% w marcu 2019 do poziomu 12,2% obecnie. Jest to najwyższy poziom bezrobocia w tym kraju od 1946 roku, czyli od czasu kiedy rozpoczęto jego pomiary. 
 
  • Opublikowane w dziale Europa
Czytaj więcej...

Koncern tytoniowy przekonuje, że ma szczepionkę na koronawirusa

Koncern British American Tobacco podał w środe w komunikacie, że jego amerykańska spółka zależna, która zajmuje się biotechnologią, pracuje nad potencjalną szczepionką przeciwko koronawirusowi. Koncern znany z produkcji takich papierosów jak Lucky Strike, Dunhill, Rothmans i Benson & Hedges, zapowiada, że szczepionka będzie gotowa już w czerwcu. 

  • Opublikowane w dziale Świat
Czytaj więcej...
Subscribe to this RSS feed

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie