Zgorzelski: Poparcie dla Hołowni nie przekroczy rogatek wielkich miast

Zgorzelski: Poparcie dla Hołowni nie przekroczy rogatek wielkich miast

Potrzebna jest przede wszystkim praca, szacunek do Polaków i to, żeby kandydat nie miał znamion substytutu, tylko żeby był liderem, który te cechy ma w sobie. Bycie liderem, bycie kandydatem suwerennym to jest ta kwalifikacja, którą wypełnia Władysław Kosiniak-Kamysz - powiedział w Radiu ZET wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z Koalicji Polskiej.

Godność prezydenta jest tak ważna, to jest tak obudowana w majestat instytucja, że powinien każdy podmiot polityczny wystawić takiego kandydata, który w ich pojęciu jest najlepszy, który ma te cechy lidera - wyjaśniał Zgorzelski i dodał, że w jego przekonaniu "bycie liderem jest najlepszą kwalifikacją na bycie dobrym kandydatem i prezydentem, dlatego że lider gwarantuje samodzielność w myśleniu i w działaniu".

Odnosząc sie do kandydatury Szymona Hołowni, wicemarszałek Sejmu stwierdził, że jego zdaniem poparcie dla tej kandydatury "nie przekroczy rogatek wielkich miast".

Szymon Hołownia, żeby w ogóle zaistnieć w przestrzeni publicznej, to po pierwsze musi wykonać tytaniczną pracę, czyli zebrać 100 tysięcy podpisów, co nie jest takie proste w przypadku kandydata spoza polityki, który nie dysponuje strukturami, które w tym pomogą, to jest po pierwsze - mówił Zgorzelski. Po drugie, żeby w ogóle myśleć o wejściu do II tury i zawalczeniu o prezydenturę, to musi być taki kandydat dobrze skomunikowany, z tzw. prowincją, czyli inaczej mówiąc, czyli krajem za wielkim miastem, a z tego wystąpienia pana Hołowni takiego przekazu nie było - dodał.

Ostatnio edytowane wtorek, 10 grudzień 2019 08:39
powrót do początku

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie