"Fałszywy" dyrektor w "Wiadomościach" TVP, czyli kolorowy świat służby zdrowia

Wiadomości TVP we wczorajszym materiale poświęconym temu, jak dobrze ma się polska służba zdrowia nie tylko zaprezentowały wypowiedź lekarza, który został podpisany jako dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, a z całą pewnością nim nie jest, ale także zafałszowały informacje dotyczące nakładów na służbę zdrowia.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Miller: Ludzie Kamińskiego obrzucili mnie jajkami, ale nikt nie zawiadamiał prokuratury

Polskie życie polityczne schamiało. Człowiek, który się dowiaduje o raku, traktuje to jako wyrok śmierci - powiedział poseł do Parlamentu Europejskiego Leszek Miller w rozmowie na antenie telewizji Polsat News, odnosząc się do gestu posłanki PiS Jolanty Lichockiej, która używając środkowego palca wyraziła radość z przekazania 2 mld złotych na TVP Kurskiego zamiast na pomoc dla pacjentów z chorobami nowotworowymi.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Agrounia znalazła w polskich marketach natkę pietruszki sprowadzaną z...

Agrounia - Ogólnopolski Ruch Rolników tropi zagraniczne produkty rolne w polskich supermarketach. Kilka dni temu w Sieradzu do jednego ze sklepów Biedronki wezwali policję, bo w "polskim" koszyku znaleźli marchew i ziemniaki z Holandii. Wczoraj na swoim facebookowym profilu opublikowali zdjęcia sprzedawanej w sieci Auchan w Polsce natki pietruszki z Iranu.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Kim dla prezydenta Dudy jest Jolka Rosiek?

Jolka Rosiek jest znana użytkownikom Twittera. Znana ze swej nieukrywanej miłości do prezydenta Andrzeja Dudy. Miesiącami wielu traktowało jej opowieści jako przejaw mitomanii, a niektórzy sugerowali nawet chorobę. Aż do wczoraj. Po publikacji serii zdjęć Jolki Rosiek z prezydentem wzburzył się nawet Samuel Pereira z TVP, który w skasowanym już twittcie napisał, że "dziwnym trafem konto tej wariatki Jolki @91lorealou" uaktywnia się "przy okazji zamieszania wokół PAD". 

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

NIK znowu uszczypnął ministra Ziobro a rykoszetem Morawieckiego

Rozpala się „wojna” między prezesem NIK Marianem Banasiem i ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro. W najnowszym raporcie kontrolerzy Izby poddali miażdżącej krytyce skuteczność systemu ujawniania i zabezpieczania mienia pochodzącego z przestępstw. Powód jest prosty. Ich zdaniem takiego systemu nie ma.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

"Propozycje" Ziobry i zdziwienie wiceszefowej Komisji Europejskiej

W geście dobrej woli zaproponowałem pani komisarz kompromis możliwy do przeprowadzenia w ramach wyłaniania sędziów w Polsce - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro po spotkaniu z wiceszefową KE Verą Jourovą. Nie postrzegałam tego jako zaproponowanego kompromisu. Omawialiśmy różnice, one są bardzo dobrze znane, dotyczą np. procedur unijnych - powiedziała Jourova.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Wiceszefowa KE zapowiada przegląd praworządności w krajach Unii

Wiceszefowa Komisji Europejskiej zapowiedziała, podczas spotkania z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, powołanie specjalnej komisji złożonej z przedstawicieli państw członkowskich Unii Europejskiej, która dokona przeglądu praworządności w poszczególnych krajach. Wnioski z przeglądu będą podstawą do dalszych kroków UE, w tym kroków finansowych przeciwko tym krajom, które nie przestrzegają zasad i wartości europejskich. 

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

„Szanowny panie gistapo”

Donosy do władz niemieckich w Warszawie i okolicach w latach 1940- 1941. Tę książkę pani prof. Barbary Engelking można dostać tylko w formie e-booka. Szkoda. Bardzo by się ona przydała w dobie budowania kultu Polaka-bohatera niezłomnego, monumentalnego patrioty. Z pożytkiem można by o niej rozmawiać z młodzieżą na lekcjach historii, albo na lekcjach polskiego podczas analizowania różnorodnych postaw w obliczu wyzwań ekstremalnych, niecodziennych.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Wojna Polski z Unią Europejską... Wiemy, jakie sankcje gotowa jest wprowadzić UE

"Komisja Europejska jest bardzo zaniepokojona stanem praworządności w Polsce, szczególnie ostatecznym przyjęciem nowelizacji prawa o sądach" powiedział rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand w piątek na konferencji prasowej. Dodał że "Komisja nie zawaha się, by w razie potrzeby podjąć odpowiednie działania w tej sprawie".

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...
Subscribe to this RSS feed

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie