Stenogram prawdy. Jeszcze w lutym rząd twierdził, że to niegroźny wirus a szpitale dawno są przygotowane

Senacka Komisja Zdrowia zaniepokojona rozwojem epidemii koronawirusa zebrała się w dniu 4 lutego 2020 roku, żeby z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemara Kraski oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa przedyskutować stan przygotowania kraju, a szczególnie służby zdrowia na wypadek wybuchu takiej epidemii w Polsce. 

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Polak, który złamał zasady kwarantanny, "bohaterem" koreańskich mediów

Koreańskie media piszą w poniedziałek o przypadku Polaka, który mimo zarażenia koronawirusem, nie stosował się do zaleceń 14-dniowej kwarantanny. Nasz rodak, mieszkający w dzielnicy Yongsan w Seulu, wychodził z dziećmi do parku i na plac zabaw. Doniesienie na niego złożyli sąsiedzi, a wszystko potwierdził zapis monitoringu. 
 
  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Zdrojewski: Ostrzegałem wyborców, że będziecie się ich wstydzić

Lewica, nie dość z tym, to trzy partie SLD, Razem i Wiosna zgodziły się na elastyczną interpretację Konstytucji a także na "poluzowanie" prawa przy zmianach regulaminu sejmowego. By to uzasadnić, dołączyli do chóru populistycznych sloganów o pośpiech w walce o zdrowie i dobrobyt Polaków. W konsekwencji umożliwili PiS-owi zmianę regulaminu sejmowego tak, by możliwe było głosowanie zdalne (on-line). To z kolei zagwarantowało PiS większość sejmową, której w budynku Sejmu nie mieli.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Miller apeluje do Komisji Europejskiej. Rolnikom trzeba przedłużyć termin składania wniosków o dopłaty o 3 miesiące

Były premier a obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego Leszek Miller apeluje do Komisji Europejskiej o przedłużenie o trzy miesiące, do 15 sierpnia 2020 roku, terminu składanie wniosków przez rolników o dopłaty bezpośrednie. W tej sprawie eurodeputowany frakcji Socjalistów i Demokratów skierował pismo do unijnego komisarza do spraw rolnictwa Janusza Wojciechowskiego.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Polski arcybiskup o papieżu Franciszku: To heretyk szerzący nieprawdę i grzechy

Arcybiskup Jan Lenga, który przed laty kierował diecezją Karaganda w Kazachstanie, a obecnie jest na emeryturze i mieszka w Licheniu, otrzymał nakaz zaprzestania wygłaszania kazań i rozmów z mediami ze względu na częste stwierdzenia, że papież Franciszek jest "heretykiem" szerzącym "nieprawdy i grzechy" oraz "sprowadzającym świat na manowce".
  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Wiceminister zdrowia: W Polsce jest hospitalizowanych 47 osób z podejrzeniem koronawirusa

W Polsce z podejrzeniem koronawirusa jest hospitalizowanych 47 osób. Objętych kwarantanną jest 55 osób a nadzorem epidemiologicznym, czyli czynnym nadzorem epidemiologicznym jest objętych 1570 osób. Są to osoby, które w tej chwili zgłaszane są do stacji sanitarnych. Stacje sanitarne na bieżąco monitorują ich stan zdrowia – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podczas posiedzenia Senatu.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Jolka Rosiek opowiada o początkach znajomości z prezydentem Dudą

Spotykaliśmy się z Andrzejem u naszych przyjaciół w Tarnowie od 2015 roku. Agata o nas wiedziała od początku. Wtedy, kiedy spotykaliśmy się z Andrzejem, oni byli w trakcie unieważniania małżeństwa - mówi Jolka Rosiek o początkach swojej znajomości z prezydentem Andrzejem Dudą w nagraniu zamieszczonym wczoraj w serwisie Youtube.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

Miller: Warto byłoby się dowiedzieć, kto namówił Falentę do nagrań

Sytuacja, kiedy media rządzącej partii mogą dysponować nielegalnie uczynionymi nagraniami, jest niepokojąca z punktu widzenia każdego obywatela. Warto byłoby wiedzieć, kto namówił Falentę. Dlaczego śledztwo nie zostało dokładnie przeprowadzone? - pytał w programie Radia Tok FM były premier Leszek Miller i przypomniał, że Falenta w liście do prezydenta pisał, że do podsłuchów został namówiony.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...

"Fałszywy" dyrektor w "Wiadomościach" TVP, czyli kolorowy świat służby zdrowia

Wiadomości TVP we wczorajszym materiale poświęconym temu, jak dobrze ma się polska służba zdrowia nie tylko zaprezentowały wypowiedź lekarza, który został podpisany jako dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, a z całą pewnością nim nie jest, ale także zafałszowały informacje dotyczące nakładów na służbę zdrowia.

  • Opublikowane w dziale Polska
Czytaj więcej...
Subscribe to this RSS feed

Parlament Europejski

Grupy parlamentarne

Komisja Europejska

Rada Europejska

Europosłowie